تمرین تنفس برای کاهش اضطراب کودکان در دوران امتحانات

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت کودکان تعداد بازدید: 113
تمرین تنفس برای کاهش اضطراب کودکان در دوران امتحانات

تمرین تنفس برای کاهش اضطراب کودکان در دوران امتحانات

پرشین طب – سلامت کودکان | به گزارش پرشین طب؛ امروزه در مدرسه ، خانواده فشارهای داخلی ای روی کودکان وارد می شود که همین باعث می شود تا کودک نیاز به تمرینات یوگا و مدیتیشن داشته باشد. این تکنیک های تنفسی که در ادامه آورده ایم باعث افزایش انرژی در کودک و همچنین کنترل آرامش او می شود. این تمرینات باعث می شود تا کودک ذهن خود را آرام کند و اضطراب هایی مانند اضطراب امتحان را به کلی از خود دور نماید و نتیجه ی آن بهبود عملکرد حافظه و تمرکز کودک خواهد بود.

۱٫تنفس با صدای خش خش:‌ نفس عمیق با بینی خود بکشید و سپس آن را از دهان خود به حالتی که صدای خش خش دهد بیرون دهید. بازدم باید از دم طولانی تر باشد. نفس طولانی باعث می شود که ذهن شما آرامش پیدا کند. این روش می توان یک راهکار عالی برای کم کردن استرس و هرگونه تنش مغزی باشد.

۲٫تنفس خرس: با بینی یک نفس عمیق بکشید و برای یک تا دو ثانیه مکث کنید و سپس هوا را بیرون دهید و برای یک الی دو ثانیه مکث کنید. از انگشتانتان برای شمارش استفاده کنید. این تمرین را ۴ الی ۵ بار ادامه دهید. این کار باعث می شود تا ذهن کودک آرامش خود را بازیابد و بتواند تصمیم و انتخاب صحیح داشته باشد.

تمرین تنفس

تمرین تنفس

۳٫تنفس زنبورها: روی زمین چهار زانو نشسته و یک نفس عمیق بکشید به طوری که تا ستون فقراتتان آن را احساس کنید. همانطور که آماده برای بازدم می شوید. به حالت سجده در بیایید و با صدای وزوز کردن مانند یک زنبور اصن هوا را خارج کنید. در این حالت ۲ الی سه شماره بمانید و به آرامی به حالت اول بازگردید. این تمرین برای ایجاد مکث در بین استرس و آزاد کردن ستون فقرات پشت و گردن از فشار است.

منبع : thehealthsite

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تمرین تنفس برای کاهش اضطراب کودکان در دوران امتحانات”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار