۱۴ دلیل برای اینکه هرروز صبح قبل از هرچیزی آب و لیمو بخورید (۲)

مجموعه: اختصاصی سایت, تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 42
۱۴ دلیل برای اینکه هرروز صبح قبل از هرچیزی آب و لیمو بخورید (۲)

۱۴ دلیل برای اینکه هرروز صبح قبل از هرچیزی آب و لیمو بخورید (۲)

پرشین طب – مواد غذایی | به گزارش پرشین طب؛ اگر می خواهید از فواید ناشتا آب و لیمو خوردن بدانید این پست را که توسط تیم مترجم پرشین طب برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم را به دقت بخوانید. حتما پس از خواندن این مدت مجاب می شوید بصورت روزانه این کار را انجام دهید.

  1. کمک به کاهش وزن شما

اگر شما صبح ها تمایل به استفاده از نوشیدنی شیرین دارید، مصرف آب لیمو می تواند کمک کند که شما تا حد زیادی کالری بدن خود را کاهش دهید. با استفاده از لیمو می توانید احساس سیری بیشتری کنید و خوردن آن از آب ساده بهتر است.

  1. پاکسازی بدن شما

یکی از اسرار آمیز ترین فواید آب لیمو خاصیت سم زدایی آن است. آب لیمو نه تنها به پاکسازی کبد کمک می کند، بلکه به خاطر اینکه حاوی نارینجنین و اریوسیترین است باعث می شود که از بدن شما در برابر التهاب و فشار اکسیداتیو مراقبت کند.

همچنین خاصیت دیورتیک این نوشیدنی باعث می شود که کلیه های شما نیز سلامت بمانند و دستگاه ادراری شما از سموم و سنگ کلیه و باکتری ها در امان باشد.

  1. خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی آب لیمو

لیمو دارای خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی طبیعی است. این نوشیدنی می تواند به ضد عفونی هم کمک کند و حتی می تواند آشپزخانه ی شما را از ویروس آنفولانزا ضد عفونی نماید.

  1. کاهش خلط و مخاط

آب لیمو می توان به کاهش و از بین بردن مخاط اضافی در گلو شما کمک کند. شما می توانید آب لیمو را داع کرده و بخور دهید تا موکوس های موجود در سینوس شما از بین برود و همچنین استفاده از چای لیمو می تواند بهترین پیشنهاد برای سرماخوردگی و آنفولانزا باشد.

  1. تنفس تازه

خوردن لیمو باعث از بین رفتن باکتری های بد دهان می شود. فقط باید توجه داشته باشید که این نوشیدنی باید به صورت رقیق شده باشد چرا که آب لیمو ی غلیظ می تواند باعث آسیب دیدن مینای دندان شما شود.

  1. افزایش توانایی مغز

بالا بودن سطح پتاسیم و منیزیم می تواند اثرات بسیار مفیدی روی مغز و اعصاب شما داشته باشد. در واقع کمبود منیزیم می تواند زمینه ساز مشکلاتی مانند افسردگی، سردرد، مشکل تمرکز و بی خوابی شود.

آب و لیمو

آب و لیمو

  1. جلوگیری از ایجاد تومور ها

اگر شما آب لیمو داغ که مطمئن هستید طبیعی است را به همراه پوست و پالپ های آن بعد از ترکیب شدن مصرف کنید برای پیشگیری از سرطان یک نوشیدنی بسیار مفید است. همچنین این نوشیدنی حاوی آنتی اکسیدان نیز می باشد.

  1. جایگزین مناسب برای کافئین

بسیاری از مردم برای اینکه صبح و طول روز انرژی کافی داشته باشند از کافئین استفاده می کنند. در واقع آب لیمو هم چنین عملکردی دارد و شما می توانید آب لیمو را جایگزین کنید و فایده ی آن این است که دیگر مشکلات و عوارض کافئین را ندارد.

منبع : dailyhealthpost

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۱۴ دلیل برای اینکه هرروز صبح قبل از هرچیزی آب و لیمو بخورید (۲)”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار