۹ باید و نباید درباره بیماری پسوریازیس

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 352
۹ باید و نباید درباره بیماری پسوریازیس

۹ باید و نباید درباره بیماری پسوریازیس

پرشین طب – سلامت پوست ، مو و ناخن | به گزارش پرشین طب؛ اگر شما مبتلا به پسوریازیس هستید پس میدانید که چه قدر زندگی با این بیماری سخت است . اما خبر خوشی برای شما داریم. در این مطلب چند دستور عمل ساده برای زندگی بهتری شما نوشته شده است.

پسوریازیسی ها انجام دهند !

صحبت کردن با یک متخصص پوست: نوبت یک دکتر متخصص پوست را بگیرید و به او مراجعه کنید . این کار باعث میشه که او از جدیدترین تحولات بدن شما آگاه شود و شما را راهنمایی کند . این کار را بکنید چون ممکن است بعضی مواقع کار از کار گذشته باشد که شما به پزشک مراجعه میکنید.

مرطوب باشید: پوست خشک بیشتر مستعد ابتلا به شیوع بیماری پسوریازیس است، بنابراین پوست خود را به خوبی با کرم های مرطوب کننده ، مرطوب نگه دارید. پس از حمام یا دوش پوست خود را حتما با کرم مرطوب کننده ،وازلین ،کرم Cetaphil یا کرم EUCERIN مرطوب کنید از لوسیون های لایت استفاده نکنید.

خیس بخورید: خوابیدن در وان حمام که آبش گرم نباید میتواند به کاهش التهاب و خارش بیماری کمک کند. زمان مناسب برای این کار ۱۵ دقیقه است . اضافه کردن نمک دریا، بلغور جو ، روغن حمام، یا ژل حمام حاوی قطران زغال سنگ به آب می تواند پوست را مرطوب کند و درد را تسکین دهد.

خورشید هم مهم است: کارشناسان هنوز دلیل این اتفاق را درک نکرده اند، ضایعات پسوریازیس اغلب هنگامی که در معرض نو ماورابنفش قرار میگیرند کاهش میابند. بنابراین در حالی که آفتاب گرفتن برای بسیاری از مردم به دلیل خطر ابتلا به سرطان پوست مضر است برای کسانی که مبتلا به پسوریازیس هستند مفید است. فقط نقاطی که دچار بیماری هستند را در معرض نور خورشید قرار دهید. بیشتر از ۱۵ دقیقه در هر بار جلوی نور خورشید نباشید .

بیماری پسوریازیس

بیماری پسوریازیس

خودباوری: ابتلا به پسوریازیس است فقط از لحاظ جسمی دشوار نیست بلکه مشکل عاطفی. احساسی افسردگی، سرخوردگی و انزوا را بدنبال دارد. شما تنها کسی نیستید که با این بیماری مبارزه میکند، بلکه ۱۲۵ میلیون نفر دیگر شبیه به شما هستند. در مورد احساسات خود با دکتر، خانواده و دوستان صحبت کنید. چت کردن با کسانی که بیماری مشابه شما را دارا هستند هم میتواند مفید باشد.

مطلب مرتبط: اطلاعاتی درمورد پسوریازیس یا بیماری خارش!

پسوریازیسی ها انجام ندهند:

افراط نکنید: بهترین راه برای درمان این بیماری این است که به آرامی و پله پله عمل کنید. جلوی وسوسه خود  را بگیرید و به هیچ وجه ضایعات را دست کاری نکنید که فقط باعث بدتر شدن آنها میشود. حمام کردن در آب خیلی داغ یا با استفاده از لیف میتواند بیماری را بدتر کند.

به استرس نه بگویید: برخی از افراد مبتلا به پسوریازیس می گویند وضعیت آنها زمانی که استرس دارند بدتر میشود. هیپنوتیزم، آرامش، مراقبه، بیو فیدبک، و دیگر تکنیک های مدیریت استرس ممکن است به شما کمک کند.

شعله ور شدن را نادیده بگیرید: پسوریازیس یک بیماری مادام العمر است و ممکن است گاهی فعالتر شود و گاهی آرامتر. سعی کنید شعله ور شدن بیماری را نادیده بگیرید و از نظر روحی ضربه نخورید فقط در زمانی که بیماری فعالتر میشود به دکتر مراجعه کنید.

درمان را متوقف نکنید: یکی از بدترین خصوصیات این بیماری این است که ، ممکن است درمانی که برای یک بیمار جواب میدهد برای آن یکی جواب ندهد . امید خود را از دست ندهید و همیشه در پی پیدا کردن راه کار مناسب بدن خود باشید.

منبع : everydayhealth

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۹ باید و نباید درباره بیماری پسوریازیس”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار