۸ راهکار برای داشتن کلیه های سالم

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 240
۸ راهکار برای داشتن کلیه های سالم

۸ راهکار برای داشتن کلیه های سالم

پرشین طب – سلامت جسمی | به گزارش پرشین طب و به نقل از indiatimes بیماری مزمن کلیه در سراسر جهان میلون ها نفر را تحت تاثیر خود قرار می دهد. و باعث کاهش بهبود کیفیت زندگی می شود. به گفته دکتر سوندار سانکاران، رئیس متخصص بیماریهای کلیه، بیمارستان کلمبیا آسیا بیماران کلیوی کمتر در مورد بهبود زندگی خود می دانند. دکتر سانکاران به ما چند راهکار ساده برای داشتن کلیه های سالم نشان می دهد.

پروبیوتیک

پروبیوتیک

۱/ هر روز پروبیوتیک بخورید

پروبیوتیک (باکتری های خوب) کمک زیادی به روند بهبود کلیه می کند و باعث سلامت دستگاه گوارش می شود.

۲/ نوشیدن مقدار زیادی آب

مصرف زیاد آب باعث می شود تا موادی مانند سدیم، اوره و سایر مواد سمی از بدن به شیوه ای سالم رفع شود. این موضوع باعث سالم نگه داشتن کلیه ها می شود.

۳/ عدم مصرف قرص های بیهوده

مصرف بیش از حد بیش از حد قرص، داروهای مسکن و ضد درد مانند ایبوپروفن باعث تهدید کلیه ها می باشد. این داروها می توانید در بلند مدت آسیب رسان باشد. اگر برای دردهای خود نیازمند مصرف مسکن ها هستید توجه کنید که حتما به تجویز پزشک مربوطه باشد.

۴/ کاهش مصرف مواد فسفردار

اگر کلیه های شما به درستی کار نمی کند باید بدانید فسفر در بدن شما جمع شده است. این موضوع باعث اختلالات قلبی، و کلسیفیکاسیون (سخت شدن) بافت می شود. از محصولاتی که فسفر بالا دارند مانند نوشابه های گازدار و غذاهای فراوری شده خودداری کنید.

غذای سالم

غذای سالم

۵/ غذاهای سالم بخورید

یک رژیم غذایی سالم به همراه مقدار زیادی از میوه ها و سبزیجات می تواند از بیماری های مختلف جلوگیری می کند. کاهش در غذاهای فرآوری شده باعث می شود تا کلیه ها سلامت بمانند. از غذاهایی که حاوی نمک زیاد هستند بپرهیزید و همچنین برای رژیم غذایی خود از یک دکتر متخصص تغذیه کمک بگیرید.

۶/ ترک عادت های مضر

نوشیدن بیش از حد مواد آبکی نه تنها باعث آسیب به کبد می شود ، بلکه آسیب به کلیه ها را هم به دنبال دارد. سیگار کشیدن بیش از حد باعث خرابی کلیه و ریه ها می شود. بهتر است عادت های بد را کنار بگذارید.

سابقه بیماری

سابقه بیماری

۷/ بررسی سابقه بیماری کلیه در خانواده خود

آگاهی در مورد هر بیماری می تواند به شما کمک زیادی کند. در مورد اینکه آیا سابقه این بیماری در خانواده شما وجود دارد یا خیر. در این صورت می تواند اقدامات پیشگیرانه خود را انجام دهید. اگر سابقه بیماری کلیه در شما وجود دارد شما هر چند ماه عملکرد کلیه خود را بررسی کنید. در بیشتر موارد بیماری کلیه در مراحل ابتدایی دارای علائم نمی باشد.

مدیریت فشار خون

مدیریت فشار خون

۸/ مدیریت فشار خون

فشار خون بالا نه تنها باعث افزایش شانس بیماری های سکته مغزی و بیماری های قلبی عروقی می شود بلکه خطر ابتلا به بیماری های کلیوی را نیز افزایش می دهد. اگر شما سابقه فشار خون دارید بهتر است همه روز فشار خود را بررسی کنید. همیشه برای حفط سلامتی خود کلسترول خود را بررسی کنید.

منبع : indiatimes

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۸ راهکار برای داشتن کلیه های سالم”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار