۸ دلیل جالب برای چمباتمه زدن!

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, ورزش و تناسب اندام تعداد بازدید: 1649
۸ دلیل جالب برای چمباتمه زدن!

۸ دلیل جالب برای چمباتمه زدن!

چمباتمه یک راه عالی برای افزایش تناسب اندام کلی بدن در سریعترین زمان است. این کار بسیار آسان و بدون هیچ تجهیزات خاصی می باشد و می توان آن را در هر مکانی انجام داد. در این پست، هشت دلیل برای انجام چمباتمه را می شماریم:

سوزاندن کالری

چمباتمه به شما برای ساخت عضلات کمک می کند، و به ازای هر کیلو عضله، بدن تان در طول روز بین ۵۰-۷۰ کالری می سوزاند! بنابراین، اگر شما حتی ۵ کیلو عضله بدست بیاورید به طور خودکار بین ۲۵۰-۳۵۰ کالری بیشتر در روز می سوزانید.

ساخت عضله در تمام بدن

چمباتمه در درجه اول تمرینات پا را شامل می شود، اما از آنجایی که همسترینگ را درگیر میکند میتواند در بقیه جاهای بدن هم به ساخت عضله کمک کند. چمباتمه یکی از معدود ورزش هایی است که خیل عظیمی از عضلات را بکار میگیرد، از عضلات پشت گرفته تا عضلات شکم را به کار میکشد.

بهبود توده عضلانی

چمباتمه نه تنها یک محیط آنابولیک است که برای عضله سازی فضای خوبی ایجاد می کند، بلکه باعث آزاد شدن هورمون تستوسترون و هورمون رشد انسانی می شود، که هر دو کمک به بهبود توده عضلانی در بدن شخص می شود.

عضله سازی متابولیسم بدن از گلوکز گرفته تا چربی و همچنین حساسیت به انسولین را تنظیم می کند، که این باعث می شود فرد در مقابل شرایط بهداشتی مانند دیابت، چاقی و مشکلات قلبی و عروقی حفظ شود.

انجام راحت تر فعالیت های دیگر

چمباتمه یک نوع ورزش عملکردی است که شامل مدیریت وزن هم می شود. این نوع ورزش کمک می کند تا در طول روز فعالیت های دیگر را آسان تر انجام دهیم؛ که بصورت چمباتمه می توانیم با کودک خود صحبت کنیم، یا بند کفش خود را ببندیم یا مبلمان خانه را جابجا کنیم.

بهبود تعادل و قدرت

چمباتمه با بکارگیری عضلات اصلی، تعادل شما را بهبود می بخشد، همچنین هماهنگی خوبی بین مغز و سایر گروه های عضلانی برقرار میکند. همچنین قدرت پاهایتان را که یکی از حیاتی ترین بخش های بدن شما می باشد را بهبود می بخشد.

جلوگیری از آسیب

چمباتمه عضلات تثبیت کننده شما را بهبود می بخشد، رباط ها و بافت های بدن تان، علاوه بر بهبود انعطاف پذیری، تعادل خود را نیز بدست می آورند. اغلب صدمات توسط کمبودی در یکی از این موارد ایجاد می شود، بنابراین تقویت آنها می تواند به جلوگیری از زمین خوردن و دیگر صدمات کمک کند.

افزایش عملکرد ورزشی شما

چمباتمه به بهبود توانایی شما برای انجام دیگر فعالیت های ورزشی، از جمله دویدن و پریدن کمک بسیار می کند. اگر شما نیاز به دنبال کردن فرزندتان ( انجام بازی ) و یا بهبود عملکرد خود در این زمینه دارید، چمباتمه یک تمرین عالی برای شما می باشد.

بهبود سوخت و ساز بدن

انجام چمباتمه گردش خون بدن شما را بهبود می بخشد، که این به نوبه خود برای حذف ضایعات از تمامی سلول های بدن کمک می کند. چمباتمه همچنین اجابت مزاج را بهبود می بخشد.

منبع : healthmeup

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “۸ دلیل جالب برای چمباتمه زدن!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار