۸ دلیل تعجب آور برای نوشیدن آب بیشتر!

مجموعه: اختصاصی سایت, پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 502
۸ دلیل تعجب آور برای نوشیدن آب بیشتر!

۸ دلیل تعجب آور برای نوشیدن آب بیشتر!

از تمام مواد غذایی و نوشیدنی هایی که ما هر روز آنها را مصرف می کنیم، یکی از آنها ما را زنده نگه می دارد که تقریبا بدون کالری و بدور از هزینه اضافی است. آب برای زنده ماندن ضروری است، اما در این پست می خواهیم دلایل دیگری را اشار کنیم که چرا ما باید آب بیشتری مصرف کنیم.

آب کنترل عملکرد عمومی بدن و تمام سیستم هایی که به آب احتیاج دارند را بررسی میکند. حال می خواهیم ۸ دلیل تعجب آور را برایتان بازگو کنیم که چرا ما نیاز به نوشیدن آب بیشتری داریم.

جلوگیری از سرطان

تحقیقات نشان می دهد که آب کافی در بدن، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا ۴۵ درصد و سرطان مثانه را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد. همچنین ممکن است خطر ابتلا به سرطان پستان را نیز کاهش دهد.

بهبود خلق و خوی

مطالعات نشان می دهد که از دست دادن آب بدن خلق و خوی شما را تحت تاثیر و شما را زودرنج و گیج نشان دهد. نوشیدن آب بیشتر شما را شاد نشان خواهد داد.

رفع درد مفاصل

افزایش مصرف آب می تواند درد مفاصل را بوسیله مرطوب کردن غضروف و نرم نگه داشتن آن تسکین دهد. این چگونگی کمک گلوکوزامین که باعث کاهش درد مفاصل، از طریق جذب آب به غضروف می شود را نشان می دهد.

پوست پاکیزه

مواد سمی در بدن ممکن است سبب التهاب پوستی شود، که منجر به بسته شدن منافذ و رشد آکنه می شود. نوشیدن آب فراوان سموم را از بدن دفع می کند و خطر ابتلا به آکنه را کاهش می دهد.

حفظ تعادل مایعات

تقریبا ۶۰ درصد از بدن ما از آب تشکیل شده است. برای حفظ تعادل مایعات بدن، نیاز به نوشیدن مقدار زیادی آب داریم؛ که این امر برای تنظیم درجه حرارت بدن، هضم غذا و حمل و نقل مواد مغذی در سراسر بدن ضروری است.

بهبود عملکرد روده

یبوست در کسانی که آب کمتری مصرف میکنند متداول است. پزشکان برای جلوگیری از یبوست، خوردن آب زیاد را توصیه کرده اند.

تسکین درد

نوشیدن آب بیشتر، التهاب و درد در بدن شما را کاهش می دهد و از این طریق به تحریک سیستم لنفاوی شما کمک می کند. سیستم لنفاوی متشکل از گره ها، عروق است که ضایعات را از بافت از بین می برد. آب برای عملکرد دقیق سیستم لنفاوی ضروری است.

تقویت نیروی عضلات

کار و عرق کردن باعث می شود که ماهیچه ها آب خود را از دست بدهند. کم شدن آب بدن باعث خستگی عضلانی و درد می شود. از هیدراته بودن و ماندن خود قبل و بعد از تمرین اطمینان حاصل کنید.

منبع : healthmeup

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “۸ دلیل تعجب آور برای نوشیدن آب بیشتر!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار