۶ راه خانگی برای رهایی از شکم درد

مجموعه: پزشکی, تغذیه و بیماری ها, دانستنی های پزشکی, مواد غذایی تعداد بازدید: 122
۶ راه خانگی برای رهایی از شکم درد

۶ راه خانگی برای رهایی از شکم درد

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ شکم درد ازدردهای شایع در تمامی سنین است. این درد که ممکن است علتهای زیادی داشته باشد که از جمله می توان به ورم معده، خوردن غذاهای نامناسب, سندروهای تحریک پذیر و… اشاره کرد. در اینجا می خواهیم به چند مورد از روشهای کاهش درد شکم اشاره کنیم که امیدواریم بدردتان بخورد.

*وقتی در طول قاعدگی شکم درد میگیرین، یه فنجان چای بابونه داغ رو امتحان کنین. این نوشیدنی گرفتگی و اسپاسم رو کاهش میده. حتی معده درد های عادی هم با این چای تسکین پیدا میکنن. بابونه خواص ضدالتهابی داشته و ماهیچه ها رو آروم میکنه، به این ترتیب گرفتگی کاهش پیدا کرده و معده تسکین پیدا میکنه.

*یه کمپرس آب گرم روشی موثر برای تسکین معده درد است. میتونین برای این کار از یه کیسه آب گرم استفاده کرده تا عضلات شکم آروم شده و ناراحتیتون کاهش پیدا کنه.

*یکی از روش های خانگی قدیمی اما موثر، نوشیدن یه فنجان آب برنجه که به تسکین درد شکم کمک میکنه. به جای دور ریختن آب برنج بعد از دم کردنش، اون رو داخل یه فنجان ریخته و بنوشین. گفته میشه این نوشیدنی التهاب رو کاهش داده و درد رو تسکین میده.

*وقتی صحبت از شکم درد به میون میاد، یه فنجان چای نعناع گرم شگفت انگیز کار میکنه. این نوشیدنی باعث میشه سیستم گوارش شما به درستی کار کرده و روند گوارش با راحتی بیشتری انجام بشه.

*چند قطره آبلیمو به یه لیوان آب گرم اضافه کرده و اون رو بنوشین. این نوشیدنی به بهبود تولید اسید هیدروکلریک (موثر در هضم غذا) کمک میکنه.

*چای زنجبیل یکی دیگه از گزینه های خوبه. فقط کافی یه تکه زنجبیل به یه فنجان چای گرم اضافه کرده و اون رو بنوشین. مواد موجود در زنجبیل، عضلات شکم رو آروم کرده و گرفتگی رو تسکین میدن. همچنین میتونین زنجبیل رو به عسل و آب گرم اضافه کرده و اون رو بنوشین.

منبع : novinzi

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۶ راه خانگی برای رهایی از شکم درد”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار