معرفی موادی که کمبود آنها باعث افسردگی می شود

مجموعه: اختصاصی سایت, تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 243
معرفی موادی که کمبود آنها باعث افسردگی می شود

معرفی موادی که کمبود آنها باعث افسردگی می شود

پرشین طب – تغذیه و بیماری ها | به گزارش پرشین طب؛ عوامل زیادی در افسردگی نقش دارد. ما در این پست می خواهیم شما را با مواد مغذی ای آشنا کنیم که اگر به اندازه کافی در بدن‌تان وجود نداشته باشد احتمال اینکه به افسردگی دچار شوید زیاد است.

ویتامین ب ۶

کمبود ویتامین ب ۶ می تواند سبب بروی افسردگی و اختلالات روحی شود. وظیفه ی این ویتامین کمک به ایحاند انتقال دهنده های عصبی و مواد شیمیایی ای است که در مغز شما روی خلق و خوی تان تاثیر می گذارند. این ویتامین حتی در حفظ سلامت سیستم عصبی شما نیز نقش دارد. به علاوه ویتامین ب ۶ خود باعث جذب ویتامین ب ۱۲ می شود که کمبود آن نیز سبب افسردگی می شود.

ویتامین دی

کمبود این ویتامین باعث می شود که شخص دچار افسردگی، زوال عقل و اوتیسم شود. بسیاری از ما در فصل های پاییز و زمستان دچار کمبود این ویتامین می شویم چرا که در معرض نور خورشید نیستیم. وقتی که سطح سروتونین در بدن ما به اندازه کافی باشد از افسردگی های خفیف جلوگیری می شود. به علاوه ویتامین دی برای سیستم ایمنی و همچنین سلامت استخوان ها بسیار ضروری است.

آمینو اسید

آمینو است از بلوک های خاص پروتئینی ساخته می شود که در انتقال پیام های عصبی در بدن ما نقش دارد. بدون اسید امینه ی کافی عملکرد مغز دچر اختلال خواهد شد و شما احساس تنبلی، عدم تمرکز و افسردگی خواهید داشت. آمینو اسید را می توانید در گوشت، تخم مرغ، ماهی، حبوبات، دانه ها و آجیل ها یافت کنید.

باعث افسردگی

باعث افسردگی

منیزیم

منیزیم از دیگر مواد مغذی مهم است، کمبود آن موجب افسردگی می شود. وجود این ماده در بدن سبب فعال شدن آنزیم های مورد نیاز برای تولید سروتونین و دوپامین می شود. همچنین در عوامل موثر روی افزایش افسردگی نیز اثر میگذارد. علاوه بر اینها برای سلامت استخوان، کاهش اضطراب و کاهش فشار خون بسیار مناسب است.

روی

روی توسط آنزیم های بدن استفاده می شود و بیش از ۳۰۰نوع کارایی دارد و برای بسیاری از سیستم های بدن ما چیز ضروری است. روی بر فعالیت های دستگاه گوارشی ما تاثیر گذار است و آنزیم های تجزیه ی غذا را فعال کرده و مانع از بروز آلرژی های غذایی می شود (این مشکل خود می تواند باعث افسردگی و بهم ریختگی خلق و خو شود). همچنین روی در بازسازی دی ان ای و تولید پروتئین نیز نقش دارد و نهایتا باعث افزایش عملکرد صحیح سیستم ایمنی و کنترل التهاب در بدن می شود.

منبع : blogs.naturalnews

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “معرفی موادی که کمبود آنها باعث افسردگی می شود”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار