۵ دلیل برای خوردن موز

مجموعه: مواد غذایی, میوه ها و سبزیجات تعداد بازدید: 543
۵ دلیل برای خوردن موز

به این دلایل موز بخورید

میوه های زیادی در دسترس همگان قرار دارد تا با استفاده از آن بسلامتی خود کمک کنیم . حال بماند که لذت خوردن میوه موج شادی اوری برایمان دارد . میوه های پر کالری زیادی وجود دارد که یکی از این میوه ها که معمولا وجود دارد ، موز می باشد . این میوه دارای مواد مغذی پتاسیم می باشد و برای کاهش فشار خون استفاده می شود . شاید بتوان به جرات گفت که این میوه یکی از میوه های خوشمزه و در ردیف میوه هایی قرار دارد که نگهداری از آن باید بطورر صحیحی انجام شود . ما در این پست می خواهیم به کسانی که از چند بیماری یا عارضه رنج می برند توصیه کنیم که حتما از این میوه استفاده کنند ، چرا که میتواند کمک شایانی به آنها در جهت بهبود مشکل روحی و یا جسمی کند .

۱. فشارخون بالا

گفته می‌شود که مصرف بالای نمک و کمبود کلسیم تاثیرات منفی بر فشارخون دارد. خیلی مهم است که میزان پتاسیم خون را در حد متعادل نگه دارید و موز یکی از بهترین منابع پتاسیم به شمار می‌رود. توصیه می‌شود که صبح‌ها یک عدد موز مصرف کنید تا بتوانید فشارخونتان را همیشه در بهترین وضعیت نگه دارید.

۲. افسردگی

تریپتوفان موجود در موز به شکل پروتئین‌هایی است که ترشح هورمون شادی‌آوری، سروتونین، را افزایش می‌دهد. خوردن یک عدد موز در روز برای بالا بردن این هورمون در بدن کافی است. بالا رفتن این هورمون در بدن طی چند دقیقه به شما احساس آرامش و شادی می‌دهد.

۳. استرس

استرس متابولیسم بدن را بالا می‌برد و همین مسئله باعث پایین آمدن سطح پتاسیم در بدن می‌شود. با مصرف موز بخاطر محتوی بالای پتاسیمی که دارد می‌توانید این تعادل را ایجاد کرده و عملکرد قلبتان را طبیعی کنید. همچنین موز به حفظ تعال آب و مایعات در بدن نیز کمک می‌کند.

۴. یبوست

موز حاوی پکتین است که نوعی فیبر است که هضم و گوارش را سرعت داده و به خارج شدن سموم از بدن کمک می‌کند. علاوه بر آن، موز حاوی خواص پروبیوتیک است که گوارش را تقویت کرده و فشار موجود در روده‌ها بخاطر یبوست را کاهش می‌دهد.

۵. علائم پیش از قاعدگی

موز سرشار از ویتامین B6 است که تاثیر مثبتی بر سطح گلوکز در خون دارد و گفته می‌شود که ویتامین B به کاهش علائم قبل از قاعدگی کمک می‌کند. موز درد داخل شکم و کمر را کاهش داده، اختلالات روحی و عصبی را تنظیم کرده و به حفظ آب داخل بدن کمک می‌کند.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “۵ دلیل برای خوردن موز”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار