۴ مورد ساده برای حفظ موها در هوای سرد

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 211
۴ مورد ساده برای حفظ موها در هوای سرد

۴ مورد ساده برای حفظ موها در هوای سرد

پرشین طب – سلامت پوست ، مو و ناخن | به گزارش پرشین طب؛ از وز کردن و گره خوردن گرفته تا موخوره! زمستان که از راه میرسه موها هم تغییر حالت داده و خشن میشن. خودداری از حمام کردن با آب خیلی داغ و انتخاب روش های درست حالت دهی به مو از جمله چیزایی هستن که باعث میشن حتی وقتی که دمای هوا خیلی پایین میاد هم موهایی سالم داشته باشیم.

“دنیل باوور” چند نکته بهمون میگه که بتونیم با خشکی ناشی از سرمای زمستون مبارزه کنیم:

۱) بیش از حد موها رو نشورین: هیچوقت نمیشه گفت که چند بار و چقدر باید موها رو شست، چون این امر به نوع مو و سبک حالت دهی که انتخاب میکنین بستگی داره. اما شستن بیش از اندازه موها در زمستون باعث از بین رفتن چربی طبیعی موها شده و اونا رو خشک و شکننده میکنه. پس موها رو بیش از حد نشسته و از محصولاتی استفاده کنین که باعث وزکردگی مو نشن.

۲) نرم کننده یه نکته ی کلیدیه: خیلی از افراد هستن که موهاشون وقتی در معرض تغییرات آب و هوایی قرار میگیره، بسیار خشن میشه. یه نرم کننده خوب موها رو مرطوب کرده و باعث تمیزی و تغذیه مو میشه. اگه موهایی ضخیم و پرپشت دارین بهتره نرم کننده رو به طور کامل از روی موها پاک نکنین و اگه موهایی معمولی یا نازک دارین، فقط مقدار کمی نرم کننده استفاده کنین.

حفظ موها در هوای سرد

حفظ موها در هوای سرد

۳) با آب خیلی داغ حمام نکنین: یه حمام سی دقیقه ای با آب گرم اونم توی یه صبح زمستونی شاید خیلی وسوسه کننده به نظر برسه، اما همین حموم لذت بخش رطوبت موها رو به طور کامل از بین میبره. پس به جای آب داغ، آب رو ولرم کنین.

۴) سبک حالت دهی درست به موها: چون موها توی فصل زمستون در معرض صدمات زیادی قرار میگیرن، باید حواستون باشه که از چه ابزار و روش هایی برای حالت دهی موها استفاده میکنین. از شامپویی استفاده کنین که تقویت کننده بوده و موها رو تغذیه کرده و مثل یه سپر محافظ عمل کنه تا در برابر آسیب های بالقوه ناشی از استفاده از ابزار حرارتی و شانه زدن مداوم مقاومت کنه.

منبع : novinzi

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۴ مورد ساده برای حفظ موها در هوای سرد”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار