۴ علت باورنکردنی که باعث بروز کمردرد در شما می شود

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 120
۴ علت باورنکردنی که باعث بروز کمردرد در شما می شود

۴ علت باورنکردنی که باعث بروز کمردرد در شما می شود

پرشین طب – سلامت جسمی | به گزارش پرشین طب؛ تحقیقات جدید عواملی که باعث درد شدید و ناگهانی در کمر می شود را نشان داده است. آنها چیزهای معمولی مثل نحوه خوابیدن روی تشک و یا بالا بردن یک جعبه ی سنگین فقط در طول در یک روز نیست. اگر احساس می کنید که کمر درد برای شما تبدیل به یک درد دائمی شده است بهتر است که همین الان درمان خود را آغاز کرده تا از درون احساس بهتری داشته باشید.

در این مطلب به شما خواهیم گفت که چه تمرینات و کارهای روزمره ای را نباید انجام دهید.

اگر می خواهید درمان کمردرد را شروع کنید ، لازم است که از لحاظ بدنی قوی ، فعال و سرحال شوید. زمانی که شما تصمیم به تلاش کردن برای این موضوع گرفتید به راحتی می توانید این مشکلات و عادات غلط را اصلاح کنید.

کارهایتان را با تمرکز بیشتر انجام دهید

آیا در حین ورزش کردن تلویزیون نگاه می کنید و یا در حال چت کردن هستید؟ یا زمانی که در حال رانندگی هستید چیزی می خورید؟ زمانی که شما در حین تلاش کردن برای اصلاح عادات غلط خود حواستان پرت جای دیگری است احتمال اینکه کارهای خود را از نظر فیزیولوژیکی اشتباه انجام دهید بسیار بالاتر است. برای مثال زمانی که شما حواستان پرت جای دیگری است و به وزن چیزی که حمل می کنید توجه ندارید.

زمانی که شما خسته هستید

لازم نیست در طول روز هم کار کنید و هم به باشگاه بروید ، اگر واقعا احساس خستگی می کنید بهتر است فشار را از روی خود بردارید. چرا که زمانی که شما خسته هستید احتمال آسیب دیدن ماهیچه ها زیاد است. در زمان خستگی ماهیچه ها نمی توانند حالت مناسب در زمان انجام تمرینات را داشته باشند. وقتی که ماهیچه های شما نمی توانند به خوبی در حین تمرین شما را حمایت کنند فشار روی کمر شما می آید و همین مسئله آسیب جدی به پشت شما وارد میکند. پس بهتر است در آن روز به جای تمرینات قبلی خود از تمرین سبک تری مانند یوگاه هاتا استفاده نماید. در ضمن اگر قرار است کار جسمی سنگینی انجام دهید بهتر است که شب قبل را به خوبی استراحت کرده و بخوابید.

بروز کمردرد

بروز کمردرد

ارتباط کمر درد با خواب

وقتی که ما می خوابیم بین دیسک های کمر با مایعی متورم می شود. شاید همین دلیل بر این باشد که احساس فشار در صبح بیشتر باشد. طبق تحقیقات صورت گرفته توسط آقای فیرا در حقیقت افراد مورد آزمایش بیشتر از ۷ تا ۱۰ صبح احساس کمردرد داشتند. پس بهتر است بگوییم احتیاجی نیست برای تمرینات خود صبح را انتخاب کنید ( البته اگر کمردرد دارید )

شما به اندازه کافی احتیاط نمی کنید

به گفته ی محققان افرادی که مسن تر هستند نسبت به افراد جوان کمتر احساس درد ناگهانی در کمر خود می کنند. چرا که جوان تر ها بر این باورند که می توانند هرکاری را انجام دهند. اما افراد مسن می دانند که توانایی آنها حدی دارد به همین علت سعی می کنند در حد توانشان کارها را انجام دهند.

پس توجه داشتن به اینکه چه کاری را چگونه انجام دهیم تا کمترین آسیب به کمر ما وارد شود و در نظر داشتن سطح توان بدن ما در حین انجام دادن کاری بسیار مهم و ضروری است.

منبع : prevention

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۴ علت باورنکردنی که باعث بروز کمردرد در شما می شود”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار