۴ باور غلط گوارشی

مجموعه: اختصاصی سایت, پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 327
۴ باور غلط گوارشی

۴ باور غلط گوارشی

در همه زمینه ها اطلاعات و باورهای غلطی وجود دارد که در بین مردم بصورت رایج مطرح است. این اشتباهات ناشی از پذیرش ساده یک موضوع توسط یک فرد می باشد که بدون تحقیق و بررسی کردن موضوع با شنیدن از این و اون درست می شود. در زمینه پزشکی هم این موضوعات وجود دارد. در این مبحث ما به شما ۴ باور غلط گوارشی را خواهیم گفت که شاید تا به حال شما هم این موضوعات را نمی دانستید. پس بهتر است قبل از پذیرش موضوعی در مورد آن اطمینان کامل کسب کنیم.

۱/ اگر آدامس را قورت دهم تا آخر عمرم به معده و روده ام می چسبد

اگرچه آدامس بعد از ساعت ها جویدن در دهان خرد و خمیری مانند نمی شود اما در صورتی که آن را قورت دهید مانند سایر مواد دفعی از بدن خارج می شود.

۲/ غذاهای تند معده را زخم می کنند

در گذشته تصور می شد مواد غذایی تند معده را زخم می کنند اما امروزه می دانیم که زخم معده به دلیل عفونت باکتری هلیکوباکترپیلوری یا مصرف بی رویه داروهای ضددرد مانند آسپیرین، ناپروکسین، غیراستروئیدی ایجاد می شود. مواد غذایی تند تنها زخم معده را شدت می دهند.

۳/ بلند کردن اجسام سنگین سبب فتق می شود

فتق در اثر ضعف فشار یا ضعف عضلات پوششی شکمی بروز می کند و بیشتر در ناحیه کشاله ران داخلی و بیرونی، ناف و قسمت فوقانی معده قابل تشخیص است.

۴/ اگر ترش می کنی یه نخ سیگار بکش

نیکوتین موجود در سیگار برعکس با شل کردن دریچه بین مری و معده سبب بازگشت مواد اسیدی به مری و پدیده رفلاکس یا همان ترش کردن می شود.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۴ باور غلط گوارشی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار