۳ حرکت فوق العاده برای کاهش درد پاشنه

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 218
۳ حرکت فوق العاده برای کاهش درد پاشنه

۳ حرکت فوق العاده برای کاهش درد پاشنه

پرشین طب – سلامت جسمی | به گزارش پرشین طب؛ شاید یکی از شایع ترین درد ها در بدن انسان درد پاشنه باشد. هر فردی ممکن است به درد پاشنه مبتلا شود. به هر حال چون قلب دوم انسان پاها هستند، نمی توان این مشکل را نادیده گرفت و به سادگی از آن گذشت. در این مبحث سه حرکت مفید و خارق العاده به شما آموزش می دهیم تا بتوانید به زودی از شر این درد خلاص شوید.

شایع‌ترین دلیل پاشنه درد، التهاب نیام کف پایی(فاشئیت پلانتار) می‌باشد : التهاب تاندون کف پایی یا فاشئیت پلانتار، تورم بافت ضخیمی در کف پا است. فاشیای پلانتار، نوار ضخیمی از بافت در کف پای می باشد که کارش ایجاد و پشتیبانی از قوس پا است.

با این سه راه حل ساده، سریع‌تر دردپاشنه را تسکین دهید:

صبح‌ها، کشش با دیوار

صبح‌ها، کشش با دیوار

صبح‌ها، کشش با دیوار

مانند تصویر پابرهنه روبروی دیوار بایستید، باهردودست دیوار را فشار داده و به جلو متمایل شوید، باید درپشت ساق پای چپ و پاشنه احساس کشیدگی کنید. ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید؛ حالا برای طرف دیگر هم همین حرکت را تکرار نمایید.

غلتاندن بطری منجمد

غلتاندن بطری منجمد

غلتاندن بطری منجمد

یک بطری آب کوچک را منجمد کنید، آن را با یک حوله بپوشانید و قوس کف پای‌تان را روی آن قرار دهید. حدودا ۵ دقیقه به آرامی بطری را زیر کف پا بغلتانید. همین حرکت را با پای دیگر هم انجام دهید.

ماساژ

ماساژ

ماساژ

از هردو انگشت شست برای فشار عمیق درطول قوس کف پا، پاشنه و عضلات ساق پا استفاده کنید، حرکت انگشت شست آرام و یکنواخت باشد. یک دقیقه به این حرکت ادامه داده و همین حرکت را برای پای دیگر هم تکرار نمایید.

اگر درد پای‌تان بعد از دو هفته بهتر نشد یا بدتر شد، podiatrist یا پاپزشک و یا ارتوپدیست می‌تواند درمان‌های اضافی برای تسکین ناراحتی و پیشگیری از بازگشت بیماری تجویز کند.

منبع : healthmag

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۳ حرکت فوق العاده برای کاهش درد پاشنه”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار