آیا حاملگی، ابتلا به ام اس را کاهش می دهد؟!

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
امار سایت
  • افراد آنلاین : 21
  • ورودی گوگل : 214
  • تعداد کل مطالب : 3417
  • بازدید امروز : 1209
  • بازدید دیروز : 15960
  • بازدید این هفته : 17169
  • بازدید این ماه : 388179
  • بازدید کل : 6114152
کرم ضدجوش پوست چرب

کرم ضدجوش پوستهای چرب avene

– فرمول بهینه و کامل درمانی مناسب پوست های آکنه ای, لایه بردار بدون التهاب و قرمزی به دلیل وجود همزمان AHA و BHA, دارای مجوز بهداشتی 8257175792594056

این محصول علاوه بر اثر پاک‌کنندگی بسیار خوب، بدون آنکه به پوست آسیب برساند موجب تمیزی و شفاف شدن و درمان براقی و جوش پوست می‌شود. این کرم حاوی آب اون، زینک گلوکونات و cucurbita pepo (تنظیم کننده ترشح چربی)، گلایکولیک اسید، لاکتیک اسید و سالیسیلیک اسید(لایه بردار)، آلفابیزابولول (ضدالتهاب)، vit B6 (تقویت کننده اثرات زینک گلوکونات)، کپسول های جاذب چربی می باشد.دارای مجوز بهداشتی 8257175792594056


برای مشاهده توضیحات کامل کلیک کنید.

قیمت : 56000 تومان

ms va bardari

آیا حاملگی، ابتلا به ام اس را کاهش می دهد؟!

رابطه بین بیماری ها در عصری که حوزه پزشکی مدام در حال پیشرفت است بیشتر کشف می شود. در تازه ترین یافته های محققان و دانشمندان کشف شده است که زنان حامله به نسبت به دیگر زنان در خطر کمتری از ابتلا به ام اس قرار دارند. این محققان دریافتند که زنانی که حداقل یک بار حاملگی را تجربه کرده اند می توانند ۵۰ درصد بیشتر از این بیماری در امان باشند.

آن لوسیا پونسونبی، رئیس گروه مطالعات و اپیدمیولوژی محیطی و ژنتیکی در مؤسسه تحقیقات کودکان ماردوچ، در ملبورن استرالیا ، می گوید:”حتی یک دفعه بارداری هم، احتمال بروز علائم ام اس را، تقریبا به نصف کاهش می دهد.” گروه آنها همچنین دریافتند که احتمال بروز علائم ام اس در زنانی که دوبار یا بیشتر باردار شده اند، فقط یک چهارم احتمال بروز آن در زنانی است که اصلا باردار نشده اند.

در تحقیقات پیشین، پی برده بودند که میان بارداری زنانی که از قبل به ام اس ( یک اختلال خودایمنی) مبتلا  بودند و میزان کمتر عود بیماری در آنها، ارتباطی وجود دارد.

گروه پونسونبی دریافتند که میان بارداری و کاهش احتمال بروز علائم ام اس،ارتباط وجود دارد، اما علت اصلی و مؤثر نیست. در عین حال اظهار می دارند که این رابطه با توجه به اینکه زنان امروزه ، بیش از پیش بارداری را به تعویق می اندازند، یا تعداد کمی فرزند دارند، می تواند توضیح دهد که چرا در چند دهه اخیرشیوع ام اس در زنان افزایش پیدا کرده است .

محققین برای بررسی این فرضیات ، ۲۸۲ زن و مرد استرالیایی را در رده سنی ۱۸ تا ۵۹ سال مورد مطالعه قرار دادند که علائم ام اس را داشتند (که می تواند شامل خستگی، بی حسی، مشکلات تعادلی و راه رفتن، باشد)، ولی مبتلا به بیماری تشخیص داده نشده بودند.

محققان در زنان ،تعداد زایمان های طبیعی  و بارداری هایی که حداقل ۲۰ هفته بطول انجامید، را زیرنظر گرفتند. و در مردان ،تعداد فرزندانشان را ثبت کردند. آنها این آمار را با ۵۴۲ نفر از مردان و زنانی که هیچ علائمی از ام اس نداشتند، مقایسه کردند.

هیچ ارتباطی میان خطر بروز علائم ام اس و تعداد فرزند، در مردان، یافت نشد. درحالیکه برای زنان چنین  رابطه ای وجود دارد، بطوریکه هرقدر تعداد بارداری ها افزایش می یابد، احتمال بروز علائم ام اس کاهش پیدا می کند.

محققان نمی توانند دقیقا توضیح دهند که چرا بارداری، احتمال ابتلا به ام اس را کاهش می دهد؛ اما حدس می زنند که می تواند بدلیل افرایش مقدار هورمون استروژن، در دوران بارداری باشد، و یا  بعلت تاثیری باشد که بارداری بر روی ژن های فعال کننده ای می گذارد، که در ام اس درگیر هستند.

بودجه این تحقیق،از سوی انجمن ملی MS و سایر سازمان ها، تأمین شد.

ام اس در زنان شایع تر از مردان است. داشتن خویشاوند نزدیک مبتلا به ام اس نیز ، احتمال ابتلا را افزایش می دهد.

دکتر کرن بلیتز شبیر، مدیر مرکز مراقبت های مولتیپل اسکلروزیز در نظام سلامتی یهودیان در نورث شور-لانگ آیلند ، اظهار می دارد:” اطلاعات تازه، دانسته های قبلی درباره ام اس و بارداری را تائید می کند. نظر به اینکه میزان عود بیماری در دوران بارداری کاهش می یابد، نقش محافظت کننده بارداری در مقابل ام اس ، بطور کلی پذیرفته شده است. درحالیکه نتایج این بررسی ها باید تکرار شوند، اما  بار دیگر، پیامدهای مطلوب بارداری در زنان، به ما نشان داده شد. این شاید به ما کمک کند تا برای مطالعات آینده چارچوبی را برای  جستجوی درمان هورمونی و یا دیگر معالجات، فراهم سازیم تا  خط سیر بیماری را تغییر دهد.

منبع : ir-med.com

دسته بندی:اخبار , اخبار پزشکی
  • تعداد بازدید : 392
  • زمان انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۳
persianteb


*

تی شرت محرم
تیشرت محرم