یائسگی زودرس نتیجه استفاده از محصولات آرایشی!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 405
یائسگی زودرس نتیجه استفاده از محصولات آرایشی!

یائسگی زودرس نتیجه استفاده از محصولات آرایشی!

آیا می دانید شروع یائسگی چه زمانی رخ می دهد؟ یا اینکه عواملی که یائسگی را پدید می آورند چه عواملی می توانند باشند. بر اسا تحقیقات جدید محققان، دیده شده است که عواملی مانند استفاده از وسایل آرایشی می تواند به یائسگی زودرس بانجامد. اگر شما از مواد ارایشی بیش از حد استفاده می کنید باید خود را آماده یائسگی زودرس کنید.

با توجه به نتایج حاصل از مطالعه، مواد شیمیایی در رژ لب، و یا لاک ناخن می تواند این روند را چهار سال تسریع بخشد. تحقیقات نشان می دهد که سن یک زن فقط آغاز یائسگی نیست، با توجه به مطالعات انجام شده، قرار گرفتن در معرض برخی از مواد شیمیایی و آلاینده ها نیز در روند زود هنگام یائسگی تاثیر می گذارد.

این تحقیق یکی از مطالعات جامع در مورد یائسگی است که توسط دکتر کهربا کوپر، از گروه زنان و زایمان در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس انجام  شد. یافته های انجام شده در مجله پلاس وان منتشر شد.

اثرات ۱۱۱ مواد شیمیایی در ۳۱،۵۷۵ زن توسط تیم تحقیقاتی مورد تحقیق قرار گرفت. ۱۵ تا از ۱۱۱ مواد شیمیایی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس مشخص شد که در میان این مواد شیمیایی مضر فتالات، که مواد شیمیایی که برای نرم کردن پلاستیک بکار می رود استفاده شده است. فتالات در بسته بندی محصولات خانگی، و همچنین محصولات زیبایی مثل عطر، رژ لب، ژل، محصولات مو و  ناخن استفاده می شود.

یافته های این تحقیقات نشان داد که خانمهایی که به مقدار زیاد از این وسایل آرایشی استفاده میکنند دو تا چهار سال زودتر از سایر زنان دچار یائسگی می شوند.

مطالعات همچنین نشان می دهد که این عوامل علاوه بر تاثیر در یائسگی ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها، سندرم متابولیک و بلوغ زودرس در زنان جوان تر و بیماری های قلبی عروقی، پوکی استخوان و … بوجود آورد

نویسنده ارشد این تحقیق گفت :“مواد شیمیایی مرتبط با یائسگی زودتر ,ممکن است به کاهش در کار تخمدان منجر شود، و نتایج ما نشان می دهد باید نگران افراد جامعه شد.

زنان باید سعی کنند در معرض مواد شیمیایی مضر  قرار نگیرند و با از محصولاتی با بوی مصنوعی، که بر روی برچسب محصول به عنوان “عطر” یا “پرفیوم” مشخص شده، مانند آفت کش ها و دیگر مواد شیمیایی مضر قرار نگیرند.

منبع : hidoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “یائسگی زودرس نتیجه استفاده از محصولات آرایشی!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار