گوجه فرنگی بخورید سرطان کلیه نمی گیرید

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 277
گوجه فرنگی بخورید سرطان کلیه نمی گیرید

گوجه فرنگی بخورید سرطان کلیه نمی گیرید

گوجه فرنگی دارای فواید زیادی است. گوجه فرنگی در مقابل سرطان های مختلف می تواند مقاومت کند. آب گوجه فرنگی مقاوم در برابر سرطان سینه این عنوان گویای این موضوع می باشد. سرطان کلیه در زنان بیشتر شایع می باشد ازین رو محققان تحقیقات ویژه ای را بر روی این موضوع انجام داده اند. محققان می گویند که روزانه ۴ عدد گوجه فرنگی برای بدن انسان و جلوگری از سرطان کلیه بسیار مفید می باشد. بهتر است روزانه ۴ عدد گوجه فرنگی در سفره غذایی خود قرار دهیم.

محققان دانشگاه اوهایو می گویند مصرف ۴ عدد گوجه فرنگی در روز خطر سرطان کلیه را به ویژه در زنان کاهش می‌دهد. بر اساس مطالعات زنانی که از گوجه فرنگی یا سایر منابع حاوی لیکوپن (رنگدانه قرمز) استفاده می کنند، کمتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان کلیه هستند. در این بررسی میزان لیکوپن موجود در رژیم غذایی زنانی که از بیشترین مقدار این آنتی‌اکسیدان مصرف کرده بودند برابر با خوردن ۴ گوجه فرنگی در روز بود.

برای انجام این تحقیق ۹۲ هزار زن یائسه مورد بررسی قرار گرفتند. رژیم غذایی و میزان دریافت لیکوپن در این گروه از زنان به دقت مورد مطالعه قرار گرفت. در پایان تحقیق نتایج به دست آمده نشان داد مصرف لیکوپن با کاهش خطر ابتلا به سرطان کلیه مرتبط است. در واقع این مطالعات نشان داد زنانی که در رژیم‌ غذایی خود میزان بالایی لیکوپن دارند در مقایسه با سایر زنان، ۴۵ درصد کمتر در معرض ابتلا به این سرطان هستند.

لیکوپن علاوه بر گوجه فرنگی و فرآورده های آن از جمله رب و سس گوجه فرنگی در میوه ها و سبزیجات قرمز رنگ مانند هندوانه به فراوانی یافت می شود.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “گوجه فرنگی بخورید سرطان کلیه نمی گیرید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار