گرگرفتگی یائسگی را چه طور خنک کنیم؟

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت بانوان تعداد بازدید: 496
گرگرفتگی یائسگی را چه طور خنک کنیم؟

گرگرفتگی یائسگی را چه طور خنک کنیم؟

چندی پیش موضوعی مبنی بر با این گیاهان دارویی عوارض یائسگی را کاهش دهید مطالبی قرار دادیم. امروز در مورد گرگرفتگی یائسگی و دلایل آن با شما سخن می گوییم.

برای درمان گرگرفتگی ۴ راه کلی وجود دارد:

۱/ اصلاح سبک زندگی

 اولین قدم در درمان گرگرفتگی دوران یائسگی صبوری است. برای این منظور باید هر بار که گرگرفتگی سراغ تان می آید شرایطی را که در آن هستید، یادداشت کنید. عواملی از قبیل زمان، نوع خوراکی یا آشامیدنی، لباس، احساسات یا محلی که در آن هستید. این اطلاعات در شناسایی عوامل تشدید کننده گرگرفتگی به شما کمک می کنند. سپس می توانید با حذف این عوامل از زندگی روزمره در مقابل با گرگرفتگی موفق تر باشید. مثلا می توانید لباس هایی را که الیاف مصنوعی دارند نپوشید، غذا یا نوشیدنی تند، داغ یا با طبع گرم مصرف نکنید، در محیط گرم قرار نگیرید، ورزش کنید، عصبی نشوید، سرخود را گرم کنید.

۲/ درمان های جایگزین

طب سوزنی، بیوفیدبک، هومیوپاتی، ماساژ، آب درمانی، آرومادرمانی (ماساژ با روغن های معطر گیاهی) و مدیتیشن همگی از روشهای موثر و معتبر درمان گرگرفتگی هستند.

۳/ داروهای گیاهی 

داروهای گیاهی برای درمان یائسگی دو دسته اند:

الف) گیاهان استروژنی: این گیاهان در ابتدا بی نظمی هورمونی فرد را کاهش می دهد اما به مرور زمان توانایی بدن را برای تولید هورمون از بین می برند.

ب) گیاهان غیر استروژنی: این گیاهان با تاثیر بر هیپوفیز و غدد درون ریز بدن خانم ها را وادار به تولید هورمون می کنند و به این ترتیب تعادل هورمونی دوباره برقرار می شود.

۴/ داروهای صنعتی

در این روش که کمی گران تر از بقیه تمام می شود با تجویز داروهای صنعتی تعادل هورمونی خانم خیلی سریع دوباره برقرار می شود اما متاسفانه این روش عوارض جانبی زیادی از قبیل خطر سرطان دارد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “گرگرفتگی یائسگی را چه طور خنک کنیم؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار