کنترل وزن با گیاه دارویی رازیانه

مجموعه: دارو, داروهای گیاهی تعداد بازدید: 368
کنترل وزن با گیاه دارویی رازیانه

کنترل وزن با گیاه دارویی رازیانه

رازیانه گیاهی است که طبیعتی بسیار گرم دارد . این گیاه با نام بادیان هم شناخته می شود . حتی بادیانه هم یکی دیگر از نام های این گیاه دارویی محسوب می شود . رازیانه خواص بسیاری دارد. طعم این گیاه شیرین است و از همان دوران کهن در درمان سنتی بکار گرفته میشده است . از موارد استفاده این گیاه میتوان به خوشبخو کننده دهان بوسیله دانه این گیاه اشاره کرد . زنان هم میتوانند هورمون های خود را با استفاده از این گیاه افزایش دهند . در متن زیر به خاصیت های دیگر رازیانه اشاره میکنیم .

پیشگیری از سرطان

رازیانه منبع خوبی از سلنیوم است. سلنیوم مسئول کار آنزیم های کبدی است. این ترکیبات از سرطان پیشگیری کرده و التهاب را مهار می کند. ویتامین C، ویتامین A و بتا کاروتن در رازیانه آنتی اکسیدان قوی است که در برابر آسیب رادیکال های آزاد دفاع می کند.محتوای فولات در سنتز DNA مانع از شکل گیری و رشد سلول های سرطانی در اثر جهش DNA می شود .

افزایش سلامت قلب

مواد موجود در رازیانه کلسترول بد را از بین می برد. افزایش مصرف پتاسیم خطر مرگ ناشی از بیماری ایسکمیک قلب را کاهش می دهد. ویتامین B-6 و فولات را مهار و برای قلب خوب است

بهبود سلامت استخوان

رازیانه یک منبع غنی از آهن، کلسیم، منیزیم، روی، فسفر و ویتامین K است. ترکیبی از تمام این مواد معدنی به تقویت ساختار استخوان کمک می کند. محتوای آهن و روی در رازیانه مسئول تولید کلاژن هستند. مصرف کم ویتامین K ممکن است خطر شکستگی استخوان را افزایش دهد. مصرف رازیانه برای سلامت استخوان ضروری است به عنوان پروتئین ماتریکس استخوان است وباعث افزایش جذب کلسیم می شود.

متابولیسم و کنترل وزن

ویتامین B-6 موجود در رازیانه سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد آن شامل کربوهیدرات های پیچیده و پروتئین است. باعث سیری می شود و با اشتها نداشتن ,کالری کاهش میابد .

سلامت پوست

ویتامین C در رازیانه به دلیل نقش آن در سنتز کلاژن برای سلامت پوست ضروری است. آن به عنوان یک آنتی اکسیدان اثرات آسیب پوست ناشی از نور خورشید و آلاینده های محیطی را کاهش میدهد.ویتامین C  موجود در آن همچنین توانایی تولید کلاژن برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک  را دارد.

منبع طبیعی استروژن

رازیانه یک منبع طبیعی از استروژن است. استروژن  چرخه تولید مثل زن و نیز قدرت باروری را کنترل میکند. مطالعات نشان داده اند که استروژن عوامل که به وزن بدنمربوط است، مانند گرسنگی و مصرف انرژی تنظیم میکند.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کنترل وزن با گیاه دارویی رازیانه”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار