کسانی که آرتروز زانو دارند چهار زانو نشینند!

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 405
کسانی که آرتروز زانو دارند چهار زانو نشینند!

کسانی که آرتروز زانو دارند چهار زانو نشینند!

برخی حرکات و اعمال برای افرادی که به بیماری خاصی مبتلا هستند ممنوع می باشد، این ممنوعیت برای بیمار می باشد و به نفع اوست. کسانی که دچار بیماری آرتروز زانو هستند باید دقت کنند که پزشکان آنها را از چهار زانو نشستن منع می کنند. بیماری آرتروز معمولا سراغ افرادی که سن آنها از ۵۰ به بالا می باشد می رود. آتروز زانو دارای علائم مختلفی می باشد. می خواهیم در این بیماری آرتروز زانو اطلاعاتی به شما عزیزان همیشه همراه بدهیم.

یک فوق تخصص روماتولوژی گفت: چهار زانو نشستن در بیماران مبتلا به آرتروز زانو ممنوع است زیرا این مساله موجب پیشرفت بیماری می‌شود. دکتر علیرضا رجایی با بیان اینکه چهار زانو نشستن در بیماران مبتلا به آرتروز ممنوع است گفت: آرتروز زانو از بیماری‌های شایع در افراد بالای ۵۰ سال است که موجب درد، تورم، تغییر شکل مفصل زانو، اختلالات حرکتی و … می‌شود. وی افزود: کنترل و پیشگیری از پیشرفت این عارضه ارتباط مستقیم با زمان مراجعه بیماران دارد بدین صورت که هر چه سریع‌تر مراجعه کنند می‌توان بیماری را تحت کنترل قرار داد و از روند پیشرفت آن جلوگیری کرد اما متاسفانه در کشور ما افراد با تاخیر فراوانی به پزشک مراجعه می‌کنند به گونه‌ای که اغلب نیاز به جراحی دارند.

این فوق تخصص روماتولوژی در ادامه یادآور شد: به افراد مبتلا به آرتروز هشدار داده می‌شود به هیچ عنوان چهار زانو ننشینند زیرا در هنگام بلند شدن فشار بسیاری بر روی زانو‌ها وارد می‌شود که این مساله موجب پیشرفت بیماری می‌شود. رجایی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: به این دسته از بیماران توصیه می‌شود ورزش کنند و وزن خود را متعادل نگه‌دارند، زانوها را گرم نگه داشته و از وارد شدن فشار بر روی آنها جلوگیری کنند و از کفش‌های مناسب استفاده کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ژنتیک، تروما (ضربه و تصادفات) و چاقی از سایر عوامل مهم در بروز آرتروز زانو است که تنها از برخی از آنها می‌توان پیشگیری کرد در نتیجه نمی‌توان به صورت صد در صد از ابتلا به آرتروز زانو پیشگیری کرد بنابراین به افراد توصیه می‌شود با رعایت نکات گفته شده بیماری را تحت کنترل قرار دهند.

منبع : ana.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کسانی که آرتروز زانو دارند چهار زانو نشینند!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار