کاهش استرس با چند حرکت ورزشی ساده

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 2458
کاهش استرس با چند حرکت ورزشی ساده

کاهش استرس با چند حرکت ورزشی ساده

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ کاهش استرس با حرکات ورزشی می خواهیم در این نوشته به شما با چند حرکت ورزشی نشان دهیم که می توان استرس را کاهش داد.

کاهش استرس با چند حرکت ورزشی ساده

استرس روزانه غیرقابل اجتناب است و بدتر این که همین استرس های کوچک و بزرگ ، زمینه بروز بیماری ها را فراهم می کند و اگر بیماری هم داشته باشید، باعث تشدید آن می شود . بنابراین به نفع شماست  که استرس تان را کنترل کنید . حرکات ورزشی و کششی  که در ادامه توسط کارشناس ورزشی پیشنهاد می شود از جمله راه های کنترل استرس است.

کاهش استرس با چند حرکت ورزشی

کف پاها را  روی زمین بگذارید طوری که پاشنه پاها دریک راستا قرار بگیرد

دو دست  راکاملا بکشید و تا جایی که  می‌توانید بدن را ازکمر به سمت پایین در یک جهت خم کنید .اگرزانوها مقداری خم شد ایرادی ندارد. ۱۰ ثانیه در حالت کشش نگهدارید و بعد سمت دیگر بروید .

پاها دو برابرعرض شانه  باز باشد و پاشنه ها دریک راستا قراربگیرد

انگشتان پای راست را به سمت بیرون و انگشتان پای چپ را به سمت جلو حرکت دهید. دست ها را  در خط  گردن به دو طرف ، بکشید. ۱۰ ثانیه دست‌ها را در حالت کشش نگهدارید و بعد حالت پاها را عوض کنید.

بالا تنه کاملا به زمین چسبیده باشد و  پاها را با هم به سمت بالا قرار دهید

سعی کنید گودی کمرتان با زمین برخورد داشته باشد.دست ها به موازات بدن قرار بگیرد.   ۲۰ تا ۳۰ ثانیه پاها را بالا نگه دارید وسپس پایین بیاورید . این حرکت برای افرادی که پاهای‌شان دچار واریس شده، مناسب  است. سعی کنید در طول  روزچندین بار این حرکت را انجام دهید تا خون مازاد در پاها به سمت بالا تنه باز گردد.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کاهش استرس با چند حرکت ورزشی ساده”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار