چیز کیک با کرم پرتقالی

مجموعه: آشپزی, اختصاصی سایت, دستور پخت تعداد بازدید: 349
چیز کیک با کرم پرتقالی

چیز کیک با کرم پرتقالی

پایی وقتی به میوه فروشی های می آید که نارنگی ها و پرتقال های زرد و نارنجی رنگ وارد بازار شده باشند. اوضاع ظرف میوه خانه همه ما هم همین طور است. پرتقال و نارنگی علاوه بر حال و هوای پاییزی و ویتامین سی فراوانی که دارند، طعم دسر و شیرینی ها را هم دلپذیر می کنند. امروز قصد داریم تا دسر خوشمزه چیز کیک با کرم پرتقالی را به شما بیاموزیم.

۱/ ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. حالا بیسکوییت ها را در ظرفی بریزید و خوب آنها را بکوبید و ریز کنید تا یکدست شوند. داخل قالب مورد نظرتان کاغذ روغنی بگذارید سپس بیسکوییت ها را در کف ظرف خوب با پشت قاشق پرس کنید، به طوری که لایه نازکی از بیسکوییت ها کف قالب را بپوشاند. حالا رنده پوست پرتقال را روی تمامی سطح بیسکوییت ها بریزید و سپس قالب را به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید تا لایه بیسکوییتی کمی سفت شده و خودش را بگیرد.

۲/ در کاسه ای پنیر خامه ای، شکر، مارمالاد و عصاره یا آب پرتقال را بریزیدو با همزن برقی به مدت ۳-۲ دقیقه مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا مایه یکدست شود. حالا تخم مرغ ها را اضافه کرده و مجددا به مدت ۲ دقیقه با همزن با سرعت زیاد آنها را خوب مخلوط کنید تا کرم نرمی حاصل شود.

۳/ قالب را از یخچال بیرون آورده و کرم را روی لایه بیسکوییتی بریزید. حالا قالب را به مدت ۳۵-۳۰ دقیقه داخل فر قرار دهید تا لایه بیسکوییتی قوه ای شود و کرم هم پخته شود. سپس آن را از فر درآورید و به مدت ۱ ساعت در یخچال بگذارید تا کاملا سرد شود.

۴/ در ظرفی خامه فرم گرفته و رنگ خوراکی نارنجی را با هم مخلوط کنید و روی دهانه کتری در حال جوش قرار دهید و آنها را خوب هم بزنید سپس کره و شکلات چیپسی خرد شده را هم اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شکلات ها کاملا ذوب شده و مایه نرم و یکدستی حاصل شود.

۵/ اکنون کرم آماده شده را روی دو لایه دیگر کیک بریزید و به مدت یک تا یک ساعت و نیم داخل یخچال قرار دهید تا کاملا خودش را بگیرد و کیک آماده شود. کیک را برش داده و سرو کنید.

مواد لازم برای کیک

۲۵۰ گرم بیسکوییت خرد شده

۲ ق س رنده ریز پوست پرتقال

۱۵۰ گرم پنیر خامه ای

۱/۴ پیمانه شکر

۱/۲ پیمانه مارمالاد پرتقال

۱ق چ عصاره یا آب پرتقال

۲ عدد تخم مرغ

۳ ق س خامه فرم گرفته

۱/۲ ق چ رنگ خوراکی نارنجی

۱/۲ پیمانه شکلات چیپسی سفید خرد شده

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چیز کیک با کرم پرتقالی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار