چگونه از کودک علاقه‌مند به بازی های خشن محافظت کنیم؟

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت روح و روان, سلامت کودکان تعداد بازدید: 330
چگونه از کودک علاقه‌مند به بازی های خشن محافظت کنیم؟

چگونه از کودک علاقه‌مند به بازی های خشن محافظت کنیم؟

اگر بخواهید پسر کوچک تان را از بازی کردن این دسته از بازی های خشن رایانه ای منع کنید، شک نکنید که یک جنگ تمام عیار در منزل به راه انداخته اید. اما نگران نباشید! در عوض با استفاده از استراتژی های پیشنهاد شده توسط شریل اولسون، متخصص تحلیل روابط انسانی و کاترین استینر، روان شناس بالینی، می توانید به راحتی از ایجاد هر نوع تنشی جلوگیری کنید و از فرزندتان نیز در برابر تاثیرات منفی این بازی ها محافظت کنید.

هدف های جدیدی برایش برگزینید

شک نکنید که کم کردن شدید زمان بازی رایانه ای، فرزند شما را خشمگین و مایوس خواهد کرد زیرا در مدت زمان کوتاهی قادر نیست این عادت خود را ترک کند. پس به جای این کار، برایش روزهایی را تعیین کنید که با خیال راحت بتواند چند ساعتی را بازی کند. در این صورت او فرصت می کند تا با این شرایط خو بگیرد.

بگویید؛ «به حلقه ها تیراندازی کن نه مردم»

محققان عقیده دارند کودکان برای رهایی از استرس مدرسه به این بازی ها روی می آورند. اما این انتخاب انتخاب نادرستی است. بنابراین اولین ساعت برگشت از مدرسه را به یک ورزش اختصاص دهید؛ هر ورزشی ولی قطعا نه یک بازی رایانه ای خشن. اگر بازی های رایانه ای در اختیار کودکان نباشند آنها یاد می گیرند تا با استرس خود به روش دیگری مقابله کنند.

از دوستان فرزندتان کمک بگیرید

این سبک بازی های تک نفره خشن، قطعا فرزند شما را به سمت تنها شدن سوق می دهد. به جای آن سعی کنید بازی هایی را انتخاب کنید که بچه ها بتوانند به صورت گروهی آن را انجام دهند. با والدین دیگر بچه ها مشورت کنید و یک بازی مناسب برای فرزندانتان بیابید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چگونه از کودک علاقه‌مند به بازی های خشن محافظت کنیم؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار