چند توصیه پزشکی برای شما

مجموعه: اختصاصی سایت, پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 453
چند توصیه پزشکی برای شما

چند توصیه پزشکی برای شما

ورزش بیش از یک ساعت برای شما ممنوع است

بسیاری فکر می کنند ابتلا به بیماری قلبی یعنی پایان هر نوع فعالیت ورزشی ولی بعضی ها هم تلاش می کنند تا سلامت خود را با زیاد ورزش کردن به دست بیاورند. آنها بدون اینکه با پزشک معالج شان مشورت کنند، خود سرانه برنامه های ورزشی را اجرا می کنند اما پژوهش های اخیر نشان داده اند بیش از حد مجاز ورزش کردن نه تنها مفید نیست که می تواند منجر به مرگ و میر این بیماران شود. این افراد به هیچ وجه نباید به بدنشان فشار بیاورند. متخصصان قلب معتقدند کم و بیش مبتلایان به مشکلات قلبی – عروقی می توانند روزانه ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ورزش کنند ولی این زمان نباید به هیچ وجه بیشتر شود زیرا ورزش های سنگین یا طولانی مدت ممکن است اثراتی کاملا معکوس روی سلامت این بیماران داشته باشند یا حتی در بدترین حالت باعث مرگ زودهنگام آنها شوند.

پروبیوتیک ها ضد فشار خون

حرف های ضد و نقیض زیادی درباره پروبیوتیک ها گفته می شود اما جدیدترین تحقیقات ماجرا را به نفع آنها تغییر داده اند. پژوهش هایی که روی ۵۴۳ نفر از افراد بالای ۱۸ سال انجام شده نشان داده افرادی که از محصولات پروبیوتیکی با باکتری های زنده استفاده کرده بودند فشار خونشان کاهش یافته است. البته این تخقیق شامل انواع مختلف پروبیوتیک هاست و تنها شامل لاکتو باسیلوس ها یا پروبیوتیک های موجود در لبنیات نیست. پروبیوتیک ها در مخمر سویا نیز پیدا می شوند.

داروی ارزان ضد سرطان به بازار آمد

کشف داروی ضد سرطان یکی از آرزوهای بشر است. مطالعات اخیر نشان داده اند مصرف روزانه آسپرین در افراد ۵۰ تا ۶۵ ساله ممکن است باعث کاهش خطر ابتلا به بعضی سرطان ها شود اما بسیاری از محققان هم معتقدند برای خوشحالی کردن زود است زیرا مصرف خودسرانه و بی رویه آسپرین نه تنها به رفع مشکلات کمکی نمی کند؛ بلکه ممکن است منجر به خونریزی های شدید داخلی هم شود. بنابراین توصیه می شود تا وقتی محققان به نتیجه قطعی و نهایی درباره تاثیر این دارو روی کاهش احتمال ابتلا به سرطان نرسیده اند، بدون تایید پزشک سراغ مصرف نروید زیرا ممکن است سلامت خود را به خطر بیندازید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چند توصیه پزشکی برای شما”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار