پیشگیری از میگرن با مصرف آب انگور

مجموعه: پزشکی, تغذیه و بیماری ها, دانستنی های پزشکی, مواد غذایی تعداد بازدید: 92
پیشگیری از میگرن با مصرف آب انگور

پیشگیری از میگرن با مصرف آب انگور

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ افرادی که میگرن دارند در مورد مصرف آب انگور فکر کنند. پیشگیری از میگرن با مصرف آب انگور امکان پذیر است. ما می خواهیم در مورد مصرف آب انگور برای شما مطالبی را قرار دهیم. اگر می خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

پیشگیری از میگرن با مصرف آب انگور

میگرن می تواند ساعت ها یا حتی روزها باعث ایجاد درد شدید و گاهی استفراغ، حالت تهوع و حساسیت به نور و صدا شود. اسهال، یبوست ، میل به غذا، خستگی، افسردگی و گرفتگی گردن علایمی هستند که نشان می دهند میگرن نزدیک است. حتی غذاهایی که میخورید می تواند به بروز علایم میگرن کمک کند. اگر میگرن دارید باید برای تشخیص علت اصلی بیماری به پزشک مراجعه نمایید.

علل شیمیایی و طبیعی ایجاد میگرن

بر اساس گزارش کلینیک مایو اکثر افراد مبتلا به میگرن دارای اختلال مواد شیمیایی مغز هستند. آن ها به طور خاص سطح پایین سروتونین را تجربه می کنند که منجر به درد شدید می شود.  علل دیگر ایجاد میگرن عبارتند از کمبود مواد مغذی، شکلات، کافئین، الکل، گلوتامات منو سدیم، پنیر مانده و استرس.

پیشگیری از میگرن

میگرن به علت فشار هوا هم ایجاد می شود. کمبود ریبوفلاوین و ویتامین B12 هم یکی دیگر از عوامل ایجاد میگرن است. بر اساس برخی مطالعات مصرف منظم ریبوفلاوین تا ۵۰% میگرن را کاهش می  دهد.

آب انگور چگونه از ایجاد میگرن پیشگیری می کند

انگور منبعی فوق العاده از ریبوفلاوین و ویتامین B12 است که هر دو می توانند از ایجاد میگرن پیشگیری کنند. برای استفاده از حداکثر مزیت انگور در درمان میگرن باید دانه های انگور را پوره کرده و ۱۰ دقیقه روی حرارت متوسط بپزید. بعد از سرد شدن آبش را گرفته و در بطری شیشه ای در یخچال نگهداری کنید. نوشیدن روزی ۱ لیوان از این آب انگور تاثیر شگفت انگیزی بر کاهش میگرن شما خواهد گذاشت.

منبع : Seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “پیشگیری از میگرن با مصرف آب انگور”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار