پوست چرب خود را با گلاب درمان کنید

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 387
پوست چرب خود را با گلاب درمان کنید

پوست چرب خود را با گلاب درمان کنید

پوست شما چرب می باشد یا خشک ؟! همانطور که می دانید نوع پوست هر فردی بستگی به این دارد که پدر و مادرش از چه نوع پوستی برخوردار باشند . در واقع می توان گفت که نوع پوست ژنتیکی می باشد . احتمال اینکه پوست شما بسیار چرب باشد زیاد است اما شما می توانید با راه های زیادی که ما در پیش رویتان می گذاریم براحتی پوست چرب خود را به حالت تعادل برسانید . چربی پوست در صورت و مخصوصا پیشانی بسیار بیشتر از سایر نقاط بدن می باشد . اگه می خواهید از پوست چرب خود خلاص شوید متن زیر را به دقت مطالعه کنید .

۱ ) شستشوی منظم

البته شستن صورت لازم است ولی بیش از حد شستشو دادن آن برای پوست چرب بد است حتما از صابونهای مخصوص پوست چرب استفاده کنید  و گاهی اوقات هم بهتر است که از آب خالص استفاده کنید

۲ ) پاکسازی روغن

یکی دیگر از توصیه های زیبایی خانگی  موثر برای پوست چرب پاک کننده ، روغن است. ایا از بین بردن روغن بیش از حد با روغن درست است!  بله روغن های طبیعی می تواند سبوم بیش از حد که ماده چرب بر روی صورت تولید میکند را تمیز کند تا سلول های مرده پوست از بین برود. آن را امتحان کنید.

۳ ) گلاب

گلاب یک عنصر فوق العاده است که اغلب در  زیبایی خانگی برای پوست چرب استفاده می شود. گلاب دارای اثر تسکین دهنده، اثر ضد التهابی دارد. علاوه بر این، می توان روغن بیش از حد را از بین برد و در واقع تولید آن توسط پوست تنظیم می شود، بنابراین استفاده از آن را به طور منظم، یا با اسپری  کردن به صورت خود  و یا  با استفاده از پنبه هر روز توصیه می شود.

۴ ) ماست

اگر وقت داشته باشید، هر هفته چند بار صورت خود را با  ، ماست  ساده بدون شکر و یا دوغ تمیز کنید.اسیدهای لاکتیک آنها حاوی  پاک کننده پوست هستند و تولید سبوم را کاهش میدهد.

۵ ) سرکه

اسید در سرکه سیب برای پوست چرب خوبست. به نسبت مساوی با آب مخلوط کرده صورت را بشوئید و بگذارید خودش خشک شود.

۶ ) سفیده تخم مرغ

زیبایی خانگی برای پوست چرب  بدون  تخم مرغ نمی شود.ماسک سفیده تخم مرغ دارای اثر خشک شدن بر روی پوست  را دارد ، اما این اثر  بیش از حد نیست،. مقداری آب لیمو را به آن ریخته به صورت می زنیم ۱۰ دقیقه بعد می شوئیم یک یا دو بار در هفته استفاده کنید.

۷ ) خاک رس سفید

یکی دیگر از توصیه های زیبایی خانگی برای پوست چرب استفاده از خاک رس سفید آرایشی است. خاک رس سفید، و یا کائولن، یکی از بهترین خشک کننده پوست است،  نه تنها روغن اضافی را جذب میکند ، لکه ها را هم از بین می برد. مخلوط با آب کرده تا صاف شود به صورت زده وقتی خشک شد می شوئیم.

۸ ) لوازم آرایشی غیر الکلی

الکل پوست چرب  را بدتر خواهد کرد، به جای آن بهتر است، ازوسایل غیر الکی استفاده کنید.

۹ ) خوردن سبزی

همه کارشناسان خوردن میوه و سبزیجات تازه، و دور ماندن از غذاهای سرخ شده  را توصیه میکند که می تواند برای پوست چرب  موثر باشد دلیلش این است که یک رژیم غذایی مناسب  تولید روغن های غدد پوست را متعادل میکند، درست مانند تعادل وزن.

۱۰ ) لایه برداری

لایه برداری پوست روزانه، به خصوص اگر در شهرستان های بزرگ که در آن هوا  آلوده است  زندگی میکنید، یکی از بهترین کارها برای پوست  است . نیازی به مواد ساینده دیگر نیست ، فقط صورت خود را با  سرکه ماساژ دهید. اگر می خواهید مواد ساینده بزنید، استفاده از جوش شیرین و یا بادام زمینی.نوشابه با مقداری آب مخلوط و به آرامی صورت خود را ماساژ دهید. مخلوط بادام با مقداری عسل  هم موثر است.

توجه: اطمینان حاصل کنید که شما به مواد تشکیل دهنده درمان پوست های خانگی حساسیت نداشته و همیشه ملایم با پوست شما باشد!

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “پوست چرب خود را با گلاب درمان کنید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار