پسر یا دختر؟ کدام یک را برای فرزند می خواهید؟!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 274
پسر یا دختر؟ کدام یک را برای فرزند می خواهید؟!

پسر یا دختر؟ کدام یک را برای فرزند می خواهید؟!

خیلی از زوجین دوست دارند که فرزند پسر یا دختر داشته باشند ، شاید این موضوع در نگاه برخی زوجین دیگر مهم نباشد و آنها تنها فرزند سالم را آرزو می کنند ، باید بدانید که نقش تغذیه در تعیین جنسیت می تواند موثر باشد ، پژوهش های زیادی در مورد تعیین جنسیت جنین انجام شده است که می توان تا حدودی این موضوع پسر یا دختر بودن را تعیین کرد ، اگر می خواهید در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری داشته باشید تا انتها با ما همراه شوید.

نقش تغذیه در تعیین جنسیت جنین موضوعی است که سالهاست مورد مطالعه بسیاری از پژوهشگران قرار گرفته است. این ارتباط در حدود ۷۵ درصد به اثبات رسیده است، البته رعایت رژیم غذایی باید حداقل ۱ تا ۵ ماه قبل از بارداری آغاز شود.

رعایت رژیم غذایی فقط برای مادر ضروریست زیرا تغییرات یونی، متابولیسم سلول تخمک را طوری تغییر می دهد که اسپرماتوزوئید  X (جنین دختر)  یا  Y (جنین پسر) را جذب نماید.

محققان هلندی به همین منظور در مطالعه ای ۵ ساله، ۱۷۲ زن ۲۳ تا ۴۲ را مورد بررسی قرار دادند. نتایج این تحقیق نشان داد زنانی که قصد بارداری داشته و ترجیح می دهند نوزادشان دختر باشد، باید مصرف مواد غذایی غنی از سدیم و پتاسیم را کاهش داده و در مقابل مصرف منابع غذایی غنی از کلسیم و منیزیم را افزایش دهند.

سدیم علاوه بر نمک طعام و غذاهای فرآوری شده در غذاهای دریایی نیز یافت می شود. گوشت، میوه ها مانند موز و سبزیجات از جمله سیب زمینی منابع غنی پتاسیم به شمار می روند. کلسیم را می توان از طریق مصرف لبنیات، انواع کلم و سبزیجات برگ سبز تامین کرد. همچنین مغزها، حبوبات و غلات حاوی مقادیر زیادی منیزیم هستند.

منبع : seemorgh.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “پسر یا دختر؟ کدام یک را برای فرزند می خواهید؟!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار