پرهیز از احساس گناه برای انجام کارهای طبیعی!

مجموعه: سلامت, سلامت روح و روان تعداد بازدید: 138
پرهیز از احساس گناه برای انجام کارهای طبیعی!

پرهیز از احساس گناه برای انجام کارهای طبیعی!

یکی از احساساتی که در وجو همه ما هست، احساس گناه است. معمولا زمانیکه ما انسانها کارهایی که نباید کنیم را انجام می دهیم و یا بالعکس، احساس گناه می کنیم. البته این میتواند در موارد خیلی گسترده تر هم رخ دهد. به هر حال همه ما داران وجدان هستیم که میتواند بر اثر عوامل های خارجی تحت تاثیر قرار گیرد. اما بعضی از کارها وجود دارند که به دیل انجام دادن یا ندادنشان احساس گناه می کنیم که در واقع برای این کار هیچ لزومی ندارد. حال می خواهیم به برخی از این قبیل کارها اشاره کنیم.

مرخصی گرفتن

گرفتن مرخصی از محل کار برای استراحت، چه برای این باشه که یه روز رو توی خونه طی کنین یا به یه تعطیلات یه هفته ای برین، عادت سالمیه، چون فشار خون رو پایین آورده، استرس رو کم میکنه و خطر ابتلا به بیماری های قلبی رو کاهش میده. همچنین سلامت ذهنی رو با دفع افسردگی و جرقه در خلاقیتتون، تقویت میکنه.

تنبلی کردن در شستن موها
وقتی که هر روز باید دوش بگیرین، باید بدونین که لازم نیست که همیشه موهاتون رو بشورین. شستن هر روزه موها میتونه اون رو شکننده کرده و فرمش رو از بین ببره. پس مشکلی نیست که هر روز این کار رو انجام ندین. اگه موهای چربی دارین میتونین هر روز بشورینش، در غیر اینصورت هر چند روز یکبار اینکارو انجام بدین.

ورزش نکردن برای یک جلسه
از دست دادن تمرینات برای یک یا دو روز و دور شدن از روتین برنامه تناسب اندام، چندان هم عادت بدی نیست، چون به بدن این شانس رو میده تا خودش رو بازیابی و ترمیم کنه. سه تا چهار بار ورزش کردن در هفته کافیه، اما سعی کنین توی روزهای استراحت کمی پیاده روی کرده یا یوگا انجام بدین.

بی قراری (نا آرام بودن)
شاید بی قراری باعث بشه اطرافیان ناراحت بشن، اما روی سلامتی شما تاثیرات مفیدی داره. بی قرار بودن نه تنها به کاهش وزن کمک میکنه، بلکه سلامتی قلب و ریه ها رو هم بهبود میده. همچنین روش سالمی برای خالی کردن انرژی های مانده است. گفته میشه، بی قراری یه نوع ورزش نیست، پس فکر نکنین که میتونین ورزش رو رها کرده و به جاش بی قراری کنین.

زیاده روی کردن در خوردن شکلات
دیگه نباید درباره خوردن شکلات احساس گناه کنین، چون خوردن مقدار زیادی شکلات تلخ حجم بدن رو کاهش داده، از تشکیل لخته خون پیشگیری کرده، خطر سکته مغزی رو کاهش داده و از سرطان هم پیشگیری میکنه. اما باید یادتون باشه که به دفعات زیاد نباید انجامش بدین، چون خوردن شکلات به مقدار خیلی زیاد در دفعات مکرر قطعا باعث بروز مشکلاتی میشه.

نوشیدن قهوه
در حالی که نباید شب ها قهوه بنوشین، اگه صبح یک یا دو فنجان قهوه بنوشین هیچ اتفاق بدی نمیفته. قهوه ترکیبات ضدالتهابی داشته و آنتی اکسیدان داره که خطر گسترش سرطان، ابتلا به دیابت نوع ۲ و بیماری های پارکینسون رو پایین میاره.

خوابیدن
خوابیدن چیزیه که معمولا با اخم دیگران همراهه، خواب کافی مهمه چون سیستم ایمنی رو تقویت کرده، حافظه رو بهبود میده و به کاهش وزن کمک میکنه.

منبع : novinzi

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “پرهیز از احساس گناه برای انجام کارهای طبیعی!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار