پرسخ و پاسخ های کوتاه در مورد پریود

مجموعه: سلامت, سلامت بانوان, سلامت جنسی تعداد بازدید: 353
پرسخ و پاسخ های کوتاه در مورد پریود

پرسخ و پاسخ های کوتاه در مورد پریود

پرشین طب – سلامت بانوان | به گزارش پرشین طب؛ خیلی از بانوان ابهامات زیادی در مورد عادت ماهانه دارند. پرسخ و پاسخ های کوتاه در مورد پریود باعث می شود تا بیشتر در مورد این موضوع اطلاعات صحیح کسب کنید ، داشتن اطلاعات صحیح در زمینه های مختلف مخصوصا در پزشکی ضروری است ، در صورت تمایل با سایت پرشین طب همراه باشید.

پرسخ و پاسخ های کوتاه در مورد پریود

چه می شود اگر یک ماه پریود نشوم؟

آرام باشید. این طبیعی است که عادت ماهانه شما طبیعی نباشد – به خصوص در چند سال اول پس از شروع عادت ماهانه. استرس، ورزش و بیماری می توانند دلایلی باشند که شما یک دوره پریود را از دست بدهید. همچنین ممکن است زمانی که وزن زیادی کسب می کنید و یا کاهش وزن زیادی دارید، اتفاق بیفتد. همچنین زمانی که باردار می شوید، دیگر از عادت ماهانه خبری نیست. اگر بیش از دو بار به صورت متوالی پریود نشدید، با پزشک خود مشورت کنید.

آیا تامپون باعث سندرم شوک سمی ( TSS ) می شود؟

تامپون به ندرت باعث عفونت هایی می شود که منجر به سندرم شوک سمی یا همان TSS شود. جهت کاهش احتمال ابتلا به عفونت، تامپون خود را هر ۴ ساعت یکبار عوض کنید. اگر پس از شروع پریود ماهانه، تب، لرز، اسهال، تهوع یا راش پوستی داشتید، پزشک خود را ملاقات کنید.

پرسخ و پاسخ های کوتاه در مورد پریود

آیا پریود من بیش از حد زیاد است؟

احتمالاً آنقدر که به نظر می رسد، زیاد نیست. اکثر زنان حدود ۳-۴ قاشق غذاخوری خون را در هر دوره از دست می دهند. اگر بیش از ۱۰ پد یا تامپون را در روز استفاده می کنید، با پزشک خود صحبت کنید.

پریود من چقدر باید طول بکشد؟

برای اکثر زنان، مدت زمان پریود ۳ تا ۵ روز است. اگر برای شما اینگونه نیست، نگران نباشید. یک دوره می تواند حداقل ۲ روز و حداکثر ۷ روز به طول بینجامد. اگر بیش از ۷ روز خونریزی داشتید، با پزشک خود تماس بگیرید.

در مورد پریود

پرسخ و پاسخ های کوتاه در مورد پریود

چرا اندازه های تامپون متفاوت است؟

بر اساس میزان خونریزی، اندازه تامپون خود را انتخاب کنید. این اندازه می تواند معمولی، بزرگ یا بسیار بزرگ باشد. تامپونی سنگین تر از آنچه که نیاز دارید انتخاب نکنید. به خاطر داشته باشید که هر ۴ ساعت تامپون خود را عوض کنید. شب ها از پد برای کاهش رشدباکتری ها و ویروس ها در تامپون خود استفاده کنید.

آیا می توانم در زمان پریود باردار شوم؟

شما می توانید در هر زمانی باردار شوید، حتی زمانی که خونریزی دارید. اگر این خواسته شما نیست، با پزشک خود درباره انواع کنترل تولد مشورت کنید. همچنین مهم است که از خودتان در مقابل بیماری های آمیزشی ( STD ) محافظت کنید. بنابراین با پزشک خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که ایمن هستید.

پرسخ و پاسخ های کوتاه در مورد پریود

چگونه از گرفتگی عضلات خلاص شوم؟

آستامینوفن، ایبوپروفن یا ناپروکسن را امتحان کنید. شما همچنین می توانید از یک پد حرارتی بر روی کمر یا معده خود استفاده کنید. یک حمام گرم نیز ممکن است به شما کمک کند احساس خوبی داشته باشید.

چرا در طول پریود احساس سیری می کنم؟

هنگامی که پریود می شوید، بدن شما می تواند آب را نگه دارد و باعث شود شما احساس نفخ کنید. نمک و کافئین را از رژیم غذایی خود خط بزنید؛ چراکه می تواند به فعال ماندن شما کمک کند.

آیا استفاده از تامپون باعث صدمه دیدن می شود؟

برای اکثر زنان خیر. به یاد داشته باشید واژن شما برای کشش ساخته شده است( به زایمان فکر کنید ). اگر درد می کند و برای اولین بار است که از تامپون استفاده می کنید، خودتان را مجبور نکنید. یک تامپون سبک تر ممکن است بهتر کار کند.

پرسخ و پاسخ های کوتاه در مورد پریود

چرا غذاهای ناسالم دوست دارم؟

ما دقیقاً مطمئن نیستیم چه چیزی باعث این میل و اشتیاق و سایر علام سندرم پیش از قاعدگی ( PMS ) می شود، اما به نظر می رسد هورمون ها در این رابطه دخیل هستند. برخی زنان واقعا غذاهایی مثل بستنی، شکلات و چیپس سیب زمینی را زمانی که دوره آنها شروع می شود، می خواهند.

چیزهای شیرین دوست دارید؟ میوه مصرف کنید. غذاهای چرب سرخ شده می خواهید؟غذاهای چرب سالم مثل ماهی سالمون، آجیل ها یا آووکادو مصرف کنید.

مطالعه کنید » ۹۰ گیاه دارویی و ادویه بی نظیر برای سلامتی و تندرستی

چگونه می توانم علائم PMS را کنترل کنم؟

ورزش کنید. غذاهای پر نمک را مصرف نکنید. یک هفته قبل از شروع پریود، مصرف کافئین را قطع کنید. اگر خلق وخوی شما هنوز مساعد نیست، با پزشک خود مشورت کنید. او ممکن است پیشنهاد کند که شما دارو مصرف کنید.

عادت ماهانه به این معناست که باردار نیستم؛ درست است؟

نه همیشه.گاهی اوقات زنان در دوران بارداری نیز خونریزی می کنند. اگر خونریزی مانند یک دوره منظم ظاهر نشود، یا اگر احساس خستگی یا حالت تهوع دارید، با پزشک خود مشورت کنید.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “پرسخ و پاسخ های کوتاه در مورد پریود”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار