پاکسازی پوست

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 473
پاکسازی پوست

پاکسازی پوست

اگر با دقت به پوستتان نگاه کنید، دانه های سرسیاه ریزی روی بینی و گونه ها مشاهده می کند که پوست تان را از شفافیت و صافی خارج کرده و کدر نشان می دهد. می توانید با پاکسازی ساده این دانه های سرسیاه و جوش های زیرپوستی خود را پاک کنید و به پوست شادابی ببخشید.

مراحل پاکسازی پوست به شرح زیر است:

بخور دادن

اولین مرحله پاکسازی پوست بخور دادن و آماده سازی پوست برای پاکیزگی است. داخل ظروفی دو لیوان آب و یک قاشق غذاخوری بابونه مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا خوب بجوشد و بعد به وسیله یک حوله که روی سر می اندازید صورتتان را ۲۰ دقیقه بخور بدهید تا منفذهای پوستتان باز شود و دانه های سر سیاه برای بیرون آمدن از زیر پوست آماده شوند.

خارج کردن دانه های سر سیاه

می توانید بعضی از دانه های سرسیاه بزرگ را جلوی آینه با فشار دادن بین دو انگشت به طور کامل خارج کنید بعد با پنبه آغشته به الکل سفید آن را ضدعفونی کنید. دانه های بسیار ریزتر را با وسیله ای که مخصوص پلینگ است و در فروشگاه لوازم آرایشی یافت می شود خارج کنید. این وسیله شکل میله ای است که سر آن حلقه ای شکل بوده و شما می توانید پس از ضدعفونی کردن آن با الکل سفید با کشیدن این حلقه روی پوست از پایین به بالا چه ناحیه بینی و چه بقیه قسمت های دیگر صورت، تمام جوش های ریز سرسیاه را که توسط بخور برای بیرون آمدن آماده شده اند را خارج سازید. هربار که این وسیله شکل را روی پوست می کشید حتما با پنبه آغشته به الکل سفید آن را ضدعفونی کنید و دوباره کار را ادامه دهید.

نکات ریز در مورد پلینگ

بهترین زمان برای پاکسازی پوست ، وقتی است که برنامه ای برای خارج شدن از خانه نداشته باشید. اگر بتوانید قبل از خواب این کار را انجام دهید و پس از آن به پوستتان استراحت دهید. نتیجه بهتری خواهید گرفت.

اگر تنها بخور را به مدت سه بار در هفته مثلا در سوناهای بخار استفاده کنید و بلافاصله با آب سرد و خنک بنوشید، بعد از یک ماه پوستی شفاف و روشن و بسیار پاکیزه خواهید داشت.

پلینگ و پاکسازی پوست را حتما دو تا سه ماه یکبار انجام دهید زیرا پاکسازی پوست با فاصله زمان های کوتاه ، پشت سر هم موجب شل شدن و چروک پوست خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “پاکسازی پوست”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار