وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 2617
وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟

وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟ می خواهیم در این نوشته در مورد وزن ایده آل خانم ها صحبت کنیم. خانم ها همیشه بر سر وزن ایده آل خود بحث دارند. اگر می خواهید در این باره بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟

اکثر مردم گمان می کنند که برای محاسبه وزن ایده آل خود ، فقط باید به قدشان توجه کنند اما حقیقت این است که برای محاسبه دقیق وزن ایده آل ، به غیر از قد ، جنسیت و اندازه استخوان بندی هم باید در نظر گرفته شود .

دستور العمل محاسبه وزن ایده آل برای خانمها
_ قدتان را اندازه بگیرید و یاد داشت کنید.

_ وزن ایده آل برای یک خانم با استخوان بندی معمولی و قد ۱۵۴ سانتی متر(۵ فوت) ، ۴۵ کیلو گرم (۱۰۰پوند) است. حالا اگر شما کوتاه تر یا بلند تر از ۱۵۴ سانتی متر هستید ، ابتدا باید محاسبه کنید که این اختلاف چند سانتی متر است؟

وزن ایده آل برای خانم ها

وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟

_ اگر بلند تر از ۱۵۴ سانتی متر هستید به ازای هر سانتی متر یک کیلو به ۴۵ کیلو اضافه کنید و اگر کوتاهتر از ۱۵۴ سانتی متر به ازای هر سانتی متر یک کیلو از ۴۵ کیلو کم کنید.

_ حالا با استفاده از متر دور مچ دستتان را اندازه بگیرید .

_ اگر اندازه دور مچ دستتان حدود ۱۵ سانتی متر است ، استخوان بندی شما معمولی است، اگر اندازه دور مچ تان کمتر از ۱۵ سانتی متر است ، استخوان بندی شما ریز است و اگر بیشتر از ۱۵ سانتی متر است استخوان بندی شما درشت است.

 _ اگر استخوان بندی شما ریز است ،برای محاسبه دقیق وزن ایده آل خود ۱۰ درصد از وزنی که در بالا محاسبه کردید را کسر کنید و اگر استخوان بندی شما درشت است یک درصد به وزنی که در بالا محاسبه کردید اضافه کنید.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “وزن ایده آل برای خانم ها چقدر است؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار