نکتار آگاو ، بهترین دارو برای سرفه نوزادان

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 300
نکتار آگاو ، بهترین دارو برای سرفه نوزادان

نکتار آگاو ، بهترین دارو برای سرفه نوزادان

سرفه کردن می تواند به دلایل مختلفی برزو کند . از بیماری های جدی که از علائم اولیه آن سرفه زدن است . اما سرفه زدن در نوزادان می تواند علائم سرما خوردگی باشد . پدر و مادران بلافاصه از با خبر شدن سرفه زدن های فرزند خود اقدامات لازم را برای برطرف کردن سرفه بچه آغاز میکنند . اما در تحقیقات بعمل آمده مشخص شده است که نکتار آگاو ، بهترین دارو برای بهبود سرفه زدن می باشد .

به گزارش پرشین طب به نقل از فاکس نیوز، پیش‌ازاین یک مطالعه نشان داده بود که مصرف عسل توسط کودکان، تأثیری بیشتر از آگاو بر روی سرفه کودکان داشت. بااین‌وجود یکی از مشکلاتی که سبب می‌شود نتوان در همه موارد از عسل استفاده کرد، خطر بروز بوتولیسم در کودکان زیر یک سال است.

نکتار آگاو دارای خواص مشابه عسل است، ولی درعین‌حال خطر بوتولیسم برای کودکان را به همراه ندارد. در یک آزمایش که ۱۱۹ کودک ۲ تا ۴۷ ماهه که به پزشک متخصص اطفال مراجعه کرده بودند، مشخص شد که میزان اثرگذاری نکتار آگاو بر بهبود علائم سرفه در کودکان زیر یک سال بیشتر از اثر دارونما بود.

از سوی دیگر، یکی از ایراداتی که به این مطالعه وارد می‌شود، غیردقیق بودن ارزیابی بهبود سرفه در کودکان است. ازآنجاکه بسیاری از این کودکان نمی‌توانند خودشان بهبود سرفه را گزارش دهند، پژوهشگران باید به حرف‌های والدین در این زمینه اتکا کند. بااین‌حال این پژوهشگران بر این باورند که چون در طب اطفال، معمولاً حرف والدین ملاک است، در اینجا هم می‌توان به سخنان آن‌ها اعتماد کرد.

منبع : salamaneh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نکتار آگاو ، بهترین دارو برای سرفه نوزادان”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار