نکات کلیدی در مورد بیماری آسم

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
 • افراد آنلاین : 10
 • ورودی گوگل : 21
 • تعداد کل مطالب : 4634
 • بازدید امروز : 1270
 • بازدید دیروز : 1658
 • بازدید این هفته : 2928
 • بازدید این ماه : 37916
 • بازدید کل : 6730953
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

بیماری آسم

نکات کلیدی در مورد بیماری آسم

می خواهیم در این نوشته در مورد بیماری آسم نکات مهم و کلیدی را بیان کنیم ، بیماری آسم یک بیماری می باشد که گاهی به مرور زمان ، بهبود پیدا می کند ، در صورتی که این بیماری جدی گرفته نشود می تواند باعث بروز حملات ناگواری شود که عواقب خوبی را به همراه ندارد و حتی ممکن است باعث مرگ شود. دکتر نادر عیسوی استاد دانشگاه و متخصص طب اورژانس در این باره به شما اطلاعات مفیدتر و جامع تری می دهد ، با دکتر همراه شوید.

دکتر گفت: بیماری آسم به لحاظ پزشکی در اثر انقباض گذرا در مسیرهای هوایی کوچک و التهاب راه‌های هوایی است. عوامل محرک بروز حمله‌های آسم شامل عفونت‌های تنفسی فوقانی، حساسیت‌زاها مانند ذرات گرد و غبار، ذرات ناشی از حیوانات خانگی، کپک و قارچ و یا مواد تحریک‌کننده مثل سیگار و آلودگی‌های هوا، داروها (همچون آسپیرین)، مواد نگه‌دارنده غذایی و عوامل غیراختصاصی دیگر همانند هیجان‌ها، هوای سرد و ورزش است. بیماری آسم می‌تواند در سنین کودکی یا نوجوانی بروز کند. بسیاری از مبتلایان دارای زمینه خانوادگی بیماری‌هایی با اختلال ایمنی مانند آلرژی هستند.

وی افزود: همان طور که بیان شد، آسم بیماری‌ گذرا است که گاهی با گذشت زمان، خود به ‌خود بهبود می‌یابد. با این حال درمان نشدن اصولی و مراجعه فوری در حین بروز حملات می‌تواند عواقب ناگوار و حتی مرگباری به همراه داشته باشد. بیماران به دنبال بروز حمله دچار خس‌خس سینه، سرفه و تنگی نفس می‌شوند. عموما با سرفه فراوان، خلطی کنده می‌شود و به دنبال آن برای زمانی کوتاه بیمار آسوده می‌شود.

دکتر عیسوی با اشاره به اقدامات اولیه که بیماران آسمی باید در هنگام حملات رعایت کنند تصریح کرد:  تمام داروهای خود را به دقت مصرف کنند. عوارض داروها کمتر از عوارض ناشی از بروز حمله است.

* هیچ دارویی را بدون نظر پزشک مصرف نکنند. بسیاری از داروها می‌تواند موجب بروز حمله آسمی شود.

* در صورتی که به هر دلیلی به جز آسم هم به مراکز درمانی مراجعه کردند، پزشک و پرسنل درمانی را از این بیماری خود مطلع کنند.

* بهتر شدن علائم به معنای بهبود دائم و کامل نیست. بنابراین خودسرانه درمان را به محض احساس بهبودی قطع نکنند.

* روش مصرف اسپری‌ها را از طریق پزشک معالج یا بروشور همراه با دارو بدقت بیاموزند.

* در حین بروز حملات، از اسپری سالبوتامول(آلبوترول) تا رسیدن به اورژانس استفاده کنند.

* بیمارانی که تحت درمان با اسپری ایپروتروپیوم برومید(آترونت) هستند، می‌توانند از این اسپری نیز هر ۲۰ دقیقه به تعداد ۴ پاف تا یک ساعت استفاده کنند.

* سایر اسپری‌ها همچون سالمترول و بکلومتازون، در حین حمله فاقد ارزش است.

* مبتلایان به آسم ناشی از فعالیت و ورزش، باید حدود ۲۰ دقیقه قبل از انجام فعالیت بدنی شدید، اقدام به مصرف اسپری سالبوتامول به میزان ۲ پاف نمایند تا علائم بیماری برطرف شود.

منبع : iran.pezeshk.us

 • تعداد بازدید : 908
 • زمان انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۳
persianteb

 1. بازتاب: دورهم - نکاتی در مورد شناخت و پیشگیری پوکی استخوان

*