نکات کلیدی برای آهسته کردن فرایند اضافه وزن در بارداری

مجموعه: بارداری و ازدواج, زناشویی تعداد بازدید: 1844
نکات کلیدی برای آهسته کردن فرایند اضافه وزن در بارداری

نکات کلیدی برای آهسته کردن فرایند اضافه وزن در بارداری

یکی از نگرانی های مادران باردار اضافه وزن بیش از حد آنها در این دوران می باشد ، می توان با برنامه ریزی و مطالعات بیشتر باعث شد تا فرایند اضافه وزن در بارداری به کندی پیش رود. اگرچه باید توجه داشته باشید که نسبت به یک فرد شما در این زمان نیاز بیشتری به کالری دارید ، زنان باردار به طور میانگین نیاز به ۳۰۰ کالری انرژی دارند ، در این نوشته سعی شده است تا نکات کلیدی برای آهسته کردن فرایند اضافه وزن در بارداری گفته شود.

در اینجا چند توصیه برای آهسته کردن فرایند اضافه وزن آمده است:

•  نوشیدنی های شیرین یا شکری را محدود کنید. از مصرف نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه، آب میوه، چای سرد، لیموناد یا نوشیدنی های پودری که مقدار زیادی کالری بدون ارزش غذایی دارند خودداری کنید. به جای این گزینه ها می توانید از نوشیدن آب، اب گاز دار، آب معدنی و ماء الشعیر بدون شکر لذت ببرید بدون این که کالری دریافت کرده باشید.

•  میان وعده های پر کالری و شیرین را محدود کنید. کوکی ها، شکلاتها، دوناتها، کیکها، شربتها، عسل و چیپس سیب زمینی همگی مقدار بسیار زیادی کالری و مقدار بسیار کمی ارزش غذایی دارند. به جای مصرف این مواد از میوه های تازه، ماست کم چرب، کیک میوه ای یا میان وعده های کم کالری دیگر بهره ببرید.

• اگر فست فود مصرف می کنید، غذاهای کم چرب مانند سینه مرغ کباب شده با سیب زمینی و کاهو (بدون سس یا مایونز)، سالاد با سس کم چرب، نان ساده و یا سیب زمینی کبابی سفارش دهید. از غذاهایی مانند سیب زمینی سرخ کرده، غذاهای حاوی موزارلا یا مرغ و جوجه سوخاری بپرهیزید.

• حد تعادل در مصرف چربی را حفظ کنید. چربیها عبارتند از روغن، مارگارین، کره، آب گوشت، سس، مایونز، خامه، خامه ترش، پنیر خامه ای و از این قبیل موارد. گزینه های کم چرب را به جای آنها انتخاب کنید.

• غذا را به شیوه سالم بپزید. غذاهای سرخ شده در روغن یا کره کالری و چربی زیادی دارند. روش هواپز، کبابی، جوشاندن و بخار پز از جمله سالمترین شیوه های پخت غذا هستند.

• از محصولات لبنی کامل (چربی گرفته نشده) اجتناب کنید. شما به حداقل چهار سهم محصولات شیر در روز نیاز دارید اما باید از شیرهای ۱ تا ۲ درصد چربی استفاده کنید که میزان کالری و چربی دریافتی تان را تا حد قابل توجهی کاهش میدهند. همچنین پنیر یا ماست بدون چربی یا کم چرب استفاده کنید.

•  ورزش در حد متوسط میتواند به سوزاند کالری اضافی کمک کنند. راه رفتن یا شنا کردن معمولا برای زنان بارداری بی خطر و مفید است. پیش از شروع ورزش، از پزشک خود بپرسید چه ورزشی برایتان مفید است.

منبع : beytoote.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نکات کلیدی برای آهسته کردن فرایند اضافه وزن در بارداری”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار