نکات جالب و کم‌خرج برای رهایی از باکتری دهان

مجموعه: سلامت, سلامت دهان و دندان تعداد بازدید: 394
نکات جالب و کم‌خرج برای رهایی از باکتری دهان

نکات جالب و کم‌خرج برای رهایی از باکتری دهان

همانطور که میدانید سلامت دندان و دهان یکی از مهم ترین مواردی است که هر یک از ما می بایست آن را رعایت کنیم چرا که تمیزی و خوشبو بودن دهان ، لازمه داشتن چهره ای خوب و زیباست . حتما در روز با افراد مختلفی سرو کله می زنید پس باید بدانید که بهداشت دهان و دندان شما در ارتباط با اطرافیان بسیار مهم است . روش های مختلفی و آسانی برای کنترل بوی بد دهان ؛ همچنین حفظ سفیدی و زیبایی دندان وجود دارد که ما در این پست می خواهیم به آن بپردازیم.

اگه باکتری های دهان زیاد بشن ممکنه سلامتیتون رو به خطر بندازن. دلیل شایع حضور باکتری در دهان، وجود ذرات غذاها در دندان، لثه و زبانه. عدم کنترل این باکتری ها میتونه به بوی بد دهان منجر بشه. بهترین روش برای حفظ سلامتیه دهان و دندان اینه که به طور منظم پیش دندانپزشک برین، اما ما نکات ساده و کم خرج تری هم براتون میگیم که بتونین بیشتر مراقب سلامت دهانتون باشین.

لوازمی که بهشون نیاز دارین: مسواک، خمیر دندان، نخ دندان، دهانشویه، آدامس حاوی زایلیتول

– برای اینکه باکتری های ناشی از ذرات غذا رو از بین ببرین، حداقل روزی دوبار مسواک بزنین، و زبان و لثه ها رو هم پاک کنین. حتما نوشته های جعبه خمیر دندان رو چک کنین که مطمئن شین توسط وزارت بهداشت تایید شده و استاندارده.

– نخ دندان استفاده کنین. نخ دندان ذرات غذا رو که با مسواک تمیز نشدن، از بین میبره. نخ دندان روی سطوحی تمرکز میکنه که قابل دسترسی نیستن و هیچوقت با مسواک پاک نمیشن.

– از دهانشویه به عنوان یه ضدباکتری استفاده کنین. این محصول رو در دهان بگردونین و غرغره کنین و بعد بیرون بریزین. اکسیژن موجود در دهانشویه، باکتری های دهان رو میکشه.

– آدامسی بجوین که حاوی زایلیتول باشه. این قند جایگزین باعث میشه که دهانتون بزاق ترشح کرده و نذاره باکتری ها در دهان شما تکثیر بشن.

– بیشتر آب بنوشین. نوشیدن آب مقدار باکتری های موجود در دهان رو کاهش میده.

منبع : novinzi

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نکات جالب و کم‌خرج برای رهایی از باکتری دهان”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار