نکاتی در خصوص شیر سویا

مجموعه: مواد غذایی تعداد بازدید: 348
نکاتی در خصوص شیر سویا

نکاتی در خصوص شیر سویا

فراورده شیر همیشه و برای همه افراد در سنین مختلف بسیار مفید بوده است . اما در این پست می خواهیم در خصوص شیر سویا صحبت کنیم . شیر سویا را معمولا آن دسته از کسانی استفاده می کنند که میل به گیاه خواری دارند و یا افرادی که از آن استقبال می کنند که لاکتوز در بندشان مناسب و متعادل نیست . اما تا چه حد در مورد شیر سویا اطلاعات دارید . ما می خواهیم در این پست نکاتی مهم را در این مورد به شما عزیزان خوشزد کنیم . . .

تعداد کالری موجود در شیر سویا با توجه به طعم  آن متفاوت است، اما یک نوشیدنی پرکالری نیست.  برای کسانی که می خواهند لاغر شوند  شیر سویا  چربی طبیعی دارد. ۱۰۰ میلی لیتر  شیر سویا ساده  فقط ۵۴ کالری دارد ولی شیرهای طعم دار کالریشان باهم فرق دارد. با توجه به محتوای پروتئین،سطح کلسترول بد را کاهش  و سطح کلسترول  خوب را افزایش میدهد .

شیر سویا دارای  قدرت پردازش تغذیه ای زیادی است. این است که با ویتامین ها و مواد معدنی حیاتی غنی شده. یک فنجان شیر سویا حاوی ۷ گرم پروتئین، ۸ گرمکربوهیدرات و ۱ گرم فیبر  دارد.محتوای چربی در شیر سویا اشباع نشده و  سالم است سبب پیشگیری از بیماری قلبی می شود. شیر سویا منبع خوبی از ویتامین A، ویتامینD و کلسیم است. مطالعات نشان می دهد که سویا ممکن است در پیشگیری و درمان سرطان پروستات موثر باشد و می تواند علائم یائسگی مانند گرگرفتگی را کاهش دهد.

اگر چه شیر سویا به عنوان یک جایگزین سالم برای شیر لبنی است،  اما ممکن است انتخاب مناسب برای همه نباشد. این مشکلات بالقوه  سویا به دلیل  وجود فیتواستروژن هورمون استروژن در بدن است و ممکن است عدم تعادل هورمون تستوسترون باعث کاهش  باروری و اسپرم در آقایان باشد.مقدار زیادی از شیر سویا به طور بالقوه می تواند چرخه قاعدگی و تولید طبیعی هورمون استروژن در بدن خانمها را هم تغییر دهد. این می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان یا سرطان رحم در زنان را افزایش دهد.

بهتر است مردان و زنان  شیر سویا  را در حد اعتدال  مصرف کنند شیر سویا نباید به شیرخواران و کودکان داده شود، زیرا می تواند  باعث بوجود آمدن بلوغ زودرس شود. شیر سویا را نباید زنان باردار و شیرده بنوشند.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نکاتی در خصوص شیر سویا”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار