چگونه در دعواهای زناشویی حرف آخر را بزنید!

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت روح و روان تعداد بازدید: 326
چگونه در دعواهای زناشویی حرف آخر را بزنید!

چگونه در دعواهای زناشویی حرف آخر را بزنید!

دعواهای زن و شوهری همیشه به معنی ازدواج ناموفق نیست. گاهی سکوت و انکار مشکلات زندگی مشترک بیشترین ضربه را به روابط زناشویی می زند. باید حرف بزنید البته این کار نیاز به مهارتی داد که باید یاد بگیرید. دعوا نمک زندگی باشد یا نباشد همه داخل این نمکدان دنبال راهی می گردند تا حرف شان را به کرسی بنشانند و به اصطلاح حرف آخر را بزنند.

به جای «تو» از «من» استفاده کنید

گاهی کلمه ها از افکار پیشی می گیرند؛ یعنی از کلمه هایی استفاده می کنیم که اعتقادی به آنها نداریم و فقط از روی عصبانیت به زبان می آوریم. بعضی زوج ها وقتی عصبانی هستند طرف مقابل را به باد ناسزا و انتقاد می گیرند و تحقیر می کنند. عصبانیت نیاز طبیعی بدن برای پاکسازی منظم احساسات سرکوب شده و ذخیره شده محسوب می شود. مهم کنترل خشم و عصبانیت است.

مذاکره ظریف را یاد بگیرید

اگر از اینکه همسرتان مدام می خواهد حرف خودش را به کرسی بنشاند خسته شده اید، فقط یک راه برایتان می ماند؛ گقت و گو و مذاکره. فضا را طوری آماده کنید که حرف تان را قطع نکند. در این صورت شانس بیشتری دارید تا حرف هایتان شنیده شود.

این شاخه آن شاخه نپرید

حافظه بعضی زوج ها از رایانه هم قوی تر است و موقع دعوا جزئیات عجیبی را از گذشته فاش می کند که طرف مقابل حتی یادش نیست کی رخ داده اند. لطفا از این شاخه به آن شاخه نپرید. اگر از مساله ای ناراحت هستید، فقط درباره آن صحبت کنید و مشکلات چند ماه یا چند سال قبل را وارد بحث نکنید.

تهدید به ترک کردن نکنید

امان از «اگر رفتارت را عوض نکنی طلاقت می دهم» ، « مهرم حلال جانم آزاد» و …! «خانه بابام» را فراموش کنید. گاهی این جمله ها را مانند نقل و نبات به زبان می آوریم، بدون اینکه حتی به طور جدی درباره شان فکر کرده باشیم. زمانی مجاز به استفاده از این جمله هستید که قبلا تمام راه ها مانند گفت و گو، مشاوره و … را رافته اید و می خواهید از آن به عنوان تلنگری برای باز کردن چشم همسرتان استفاده کنید اما اگر سر هر مساله کوچکی تهدید به ترک رابطه بکنید نه تنها حرف آخر را نزده اید، بلکه حرف خود را بی اعتبار کرده اید.

حرف آخر به معنی بی انصاف بودن نیست 

یادتان باشد کسی که با او بحث می کنید نه دشمن است نه غریبه. بلکه شریک زندگی و پدر یا مادر فرزندانتان است. در هر دعوایی یادتان باشد زندگی تان را دوست دارید و خیر و صلاح همسرتان را می خواهید. درست است احتمالا حق با شماست و او اکنون در نقطه مقابل تان ایستاده اما فراموش نکنید که در هر جنگی چیزهایی به دست می آیند ولی چیزهای با ارزش دیگری نیز از دست می روند. یادتان باشد حرف آخر را زدن ارزش آن را ندارد که قلب همسرتان را بشکنید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “چگونه در دعواهای زناشویی حرف آخر را بزنید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار