نقش انسولین در چاق شدن افراد چقدر است؟

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 6
  • ورودی گوگل : 7
  • تعداد کل مطالب : 4633
  • بازدید امروز : 209
  • بازدید دیروز : 1658
  • بازدید این هفته : 1867
  • بازدید این ماه : 36855
  • بازدید کل : 6729892
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

نقش انسولین در چاق شدن

نقش انسولین در چاق شدن افراد چقدر است؟

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ می خواهیم در این نوشته در مورد نقش انسولین در چاق شدن افراد سخن بگوییم ، خیلی از افراد به دلیل داشتن دیابت باید انسولین تزریق کنند ، انسولین در چاق شدن افراد چقدر نقش دارد؟ در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با موضوع نقش انسولین در چاق شدن افراد چقدر است؟ همراه سایت باشید.

نقش انسولین در چاق شدن افراد چقدر است؟

به علت افزایش مزمن مقدار قندخون ناشی از پرخوری دائمی یا به علت افزایش مقدار اسیدهای چرب آزاد ناشی از مصرف غذاهای پرچرب و همچنین از محل چربی‌های انباشته شده در بدن افراد چاق، اثرگذاری این هورمون روز به روز كاهش می‌یابد و در نتیجه مقاو‌م‌تر شدن گیرنده‌های انسولین در سطح سلول‌ها با وجود ترشح انسولین بیشتر، مواد قندی به سختی قادر به عبور و ورود به داخل سلول‌ها می‌شوند در نتیجه میزان قند در جریان خون روز به روز افزایش می‌یابد و این موضوع باعث می‌شود، به طور دائم تولید و ترشح انسولین از غده لوزالمعده افزایش داده شود تا با فشار بیشتری، مواد قندی تجمع یافته در مسیر جریان خون را به داخل سلول‌ها وارد نماید.

این فرایند به صورت چرخه‌ای معیوب تا از بین رفتن توان تولید انسولین در لوزالمعده و بروز دیابت نوع ۲ تجلی می‌یابد.

تشخیص مقاوم شدن بدن به عملكرد انسولین در چاقی

با امتیازدهی طبق چك لیست؛ این امكان برای شما فراهم گردیده تا به آسانی و سهولت عوامل عدم موفقیت خودتان را در قبال كنترل وزن و رسیدن به تناسب اندام موزون را علت‌یابی كنید.

۱- آیا شما جزء گروهی از افراد هستید كه ۱-۲ ساعت بعد از میل كردن غذاهای حاوی قند، میوه‌ها و شیرینی‌های مختلف و یا فرآورده‌هایی كه از آرد سفید خالص تهیه شده‌اند، دچار گرسنگی می‌گردید و زود به زود میل به غذا خوردن در شما به وجود می‌آید، بدون اینكه به بیماری خاص دچار شده باشید؟

نقش انسولین در چاق شدن

نقش انسولین در چاق شدن

۲- آیا احساس تورم در دست‌ها و پاهای خود می‌كنید؟

۳- آیا در نواحی شكم و پهلوهای شما، چربی به مقدار كم و یا زیاد انباشته شده و هر روز به طور خزندهای به مقدار آن اضافه می‌شود و دور كمر شما به طور مرتب افزایش می‌یابد؟

۴- آیا در تست‌های آزمایشگاهی، OGTT (تحمل قند بعد از نوشیدن یك لیوان حاوی ۷۵- ۱۰۰ گرم گلوكز) پاسخ بدن شما در طول و پایان دو ساعت بالاتر از حداكثر مجاز می‌باشد؟

۵- آیا دور كمر شما بیش از ۸۸ سانتیمتر (در خانم‌ها) و ۱۰۲ سانتی متر (در آقایان) است ؟

(اخیراً در پژوهشی اعلام گردیده این میزان در ایران برای هر دو جنس نبایستی از ۸۹ سانتیمتر  فراتر رود. ولی هنوز این موضوع به طور قطعی توسط سایر پژوهشگران تایید نشده است).

۶- آیا BMI یا شاخص توده بدن شما بالاتر از ۳۰ است؟

۷- آیا در خانواده شما به‌ویژه نزدیكانی همچون پدر، مادر، عمو، عمه، دایی و خاله دچار بیماری‌هایی نظیر پرفشاری خون، دیابت و سكته‌های مغزی و قلبی می‌باشند؟

نقش انسولین بر عملکرد مغز

در مغز ما مركز سیری و گرسنگی جهت هدایت و تأمین نیازهای زیستی بدن به ریز مغذی‌ها از طریق مواد غذایی و همین‌طور گیرنده‌های انسولین در سلول‌های مختلف بدن كه پس از مصرف غذا و افزایش سطح انسولین ترشح شده (عامل مهمی در جهت ایجاد سیری) وجود دارد.

این گیرنده‌های انسولین در اثر افزایش دائمی سطح انسولین، حساسیت خود را كاهش داده و تأثیرگذاری خود را بر مركز تنظیم اشتها به تدریج از دست می‌دهند و در نتیجه مقدار مصرف غذا روز به روز اضافه‌تر می‌شود و به علت پرخوری دائمی، حجم بافت چربی گسترده‌تر می‌گردد.

هورمون لپتین (Leptin) بافت چربی با مهار نوروپپتیدها عامل دیگری برای گستردگی گرسنگی در افراد چاق می‌گردد و این دور باطل بدون وقفه ادامه پیدا می‌كند و خود موجب تجمع و بالا رفتن تری‌گلیسیرید و كلسترول می‌گردد و در صورتی كه مقدار این تركیبات از حد طبیعی در خون بالاتر رود، باعث ایجاد بیماری‌های خطرناك دیگری می‌شوند در نتیجه كنترل سطح و كاهش مقدار آنها باید جدی گرفته شود و با اقدام به موقع از شدت و گستردگی آسیب‌های حتمی ناشی از تراكم این تركیبات جلوگیری شود.

منبع : zendegionline

  • تعداد بازدید : 358
  • زمان انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
persianteb


*