نشانه های هشدار دهنده سرطان مقعد

مجموعه: انواع سرطان, درمان سرطان, سرطان تعداد بازدید: 1040
نشانه های هشدار دهنده سرطان مقعد

نشانه های هشدار دهنده سرطان مقعد

پرشین طب – انواع سرطان | به گزارش پرشین طب؛ می خواهیم در این نوشته در مورد نشانه های هشدار دهنده سرطان مقعد مطالبی را برای شما قرار دهیم. اگر می خواهید در این باره بیشتر بدانید به شما توصیه می کنیم با پرشین طب همراه باشید.

نشانه های هشدار دهنده سرطان مقعد

سرطان مقعدعبارت است از منفذ باز عضلانی که در انتهای روده بزرگ قرار دارد. مقعد توسط حلقه‌ای عضلانی به نام اسفنکتر کنترل می‌شود که از طریق باز و بسته شدن اجازه کنترل حرکات دستگاه گوارش را فراهم می‌آورد. منطقه‌ای که مقعد را به رکتوم متصل می‌کند کانال مقعدی نامیده می‌شود و حدود ۳ تا ۴ سانتی‌متر طول دارد.سرطان مقعد نادر است اما بنا به گزارش آژانس بین المللی سرطان این بیماری تا سال ۲۰۳۵ رشد چشمگیری خواهد داشت.

ویروس HPV (ویروس پاپیلومای انسانی)، ویروسی به شدت شایع است که حدود ۸۰ درصد از مردم به آن مبتلا هستند. یکی از راه‌های ابتلا به این سرطان کشنده وجود این ویروس در بدن برخی افراد شناخته شده است.

مصرف دخانیات، داشتن سیستم ایمنی ضعیف و زگیل تناسلی از عوامل دیگر ابتلا به این بیماری محسوب می‌شوند. علاوه بر آن  احتمال بروز سرطان مقعد در افرادی که از طریق مقعد مقاربت داشته‌اند، افزایش می‌یابد. این امر ممکن است به علت افزایش احتمال ابتلا به ویروس HPV در ناحیه مقعد باشد.

نشانه های هشدار دهنده سرطان مقعد

سن نیز یک عامل خطر دیگر است . اغلب موارد این بیماری در افراد ۵۰ تا ۸۰ ساله رخ می‌دهد . این سرطان در افراد بالای ۸۵ سال بیشتر دیده می‌شود.

۷ علامتی که با مشاهده حتی یکی از آن‌ها باید فورا به پزشک مراجعه کنید، عبارتند از:

خونریزی از ناحیه مقعد/ مشاهده خون در مدفوع

یک توده کوچک در اطراف مقعد که با هموروئید اشتباه گرفته می‌شود

سرطان مقعد

خارش شدید در ناحیه مقعد

درد در اطراف ناحیه مقعد

تخلیه مخاط ژله ای (موکوس، به ماده‌ای گفته می‌شود که سطح غشاهای مخاطی را پوشانده و از حالتی لغزنده برخوردار است. این ماده، معمولاً توسط غده‌های مخاطی ترشح می‌شوند. مخاط نقش مهمی را در بهبود فعالیت دستگاه گوارش، بافت‌های پوششی، دستگاه تنفس و اندام‌های جنسی برعهده دارد.)

تغییرات در اجابت مزاج و یبوست طولانی مدت

زخم اطراف مقعد و انتشار آن به ناحیه‌های اطراف

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نشانه های هشدار دهنده سرطان مقعد”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار