نسخه دارونما ، شفابخش است!

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 306
نسخه دارونما ، شفابخش است!

نسخه دارونما ، شفابخش است!

شاید شما هم اسم دارونما را شنیده باشید، دارونما یک تکنیک می باشد که مربوط به حوزه سلامت است و در تحقیقات از آن استفاده می شود. دارونما به مانند درمان های واقعی می باشد اما در باطن ، این عمل جعلی است. زمانی که به بیمار داده می شود حال بیمار بهتر می شود و احساس بهتری در خود می کند، در صورتی که همانطور از اسمش پیداست دارو جعلی بوده است و خوب شدن به خاطر ذهن بیمار است که خیال می کند با دارو بهتر شده است.

چگونه دارونما کار می کند؟

از آنجایی که آنها هیچ کاری انجام نمی دهد ولی احساس بهتری به مریض می دهد.  در تحقیقی که انجام دادند به یک گروه قرص دارونما دادند دگفت که آن  سیستم خودتحریک می باشد. پس از آن ضربان قلب  با سرعت بالا، فشار خون بالای آنها بهبود یافته است. پس از آن، به همان گروه دارو نما دادند گفتند این قرص خواب آور است و آنهااحساس خواب آلودگی کردند. در مقابل گفته شد که این داروها عارضه دارند و موجب  سردرد، تهوع و درد  می شود، حتی اگر فقط یک درمان دارونما انجام دادند گزارش کردند که عارضه جانبی در آنها بوجود اورده

چگونه دارونما استفاده می شود؟

دارونما در مطالعات تحقیقاتی، که در آن یک گروه از افراد مبتلا به یک بیماری خاص درمان واقعی داده نمی شود و از دارونما استفاده می شود. درمان می تواند در قالب قرصقند که هیچ اثر دارویی ندارد ، و یا حتی اشکال دیگر مانند تزریق، مایعات و یا  شیوه های دیگر باشد. این برای محققان به مقایسه اثرات واقعی  درمان  یک گروه است .معمولا،  شرکت کنندگان در مطالعه پژوهشی به آنها گفته می شود که درمان واقعی یا دارونما داده شده است، با این حال آنها باید در آغاز مطلع باشند که احتمال دارد به آنها دارونما داده شود. معمولا با این حال، اثر دارونما کوتاه مدت است، و شخص را به حالت سابق بر میگرداند، به طوری که این روش می تواند برای هر کسی استفاده شود.

 منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نسخه دارونما ، شفابخش است!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار