نحوه صحیح رفتار با کودکان اوتیسم

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 13
  • ورودی گوگل : 10
  • تعداد کل مطالب : 4602
  • بازدید امروز : 7237
  • بازدید دیروز : 21650
  • بازدید این هفته : 65033
  • بازدید این ماه : 278941
  • بازدید کل : 6561231
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

کودکان اوتیسم

نحوه صحیح رفتار با کودکان اوتیسم

پرشین طب – سلامت کودکان | به گزارش پرشین طب؛ بیماران اوتیسم و کودکان اوتیسم افرادی هستند که تاثیرپذیری بیشتری از رفتار ما دارند. رفتاری که ما در قبال آنها انجام دهیم در روند درمانی آنها بسیار موثر خواهد بود. نحوه صحیح رفتار با کودکان اوتیسم موضوع مورد بررسی این مطلب می باشد ، در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با ما همراه باشید.

نحوه صحیح رفتار با کودکان اوتیسم

رفتار خانواده در برخورد با کودکان اوتیسم
این بیماری خیلی سخت، در دراز مدت قابل کنترل است به همین دلیل خانواده ها باید با صبر وشکیبایی در تربیت بیشتر کودک‌شان کوشا باشند. والدین نباید هیچ وقت خودشان را محکوم سازی کنند. مثلا مادر نگوید تقصیر پدر است یا پدر نگوید تقصیر مادر است. هم اکنون علت مشخصی برای این بیماری از نظر علمی پیدا نشده است.

* والدین در وهله نخست باید برای کنترل و پیشگیری از این بیماری یک محیط کاملا آرامی برای کودکان ایجاد کنند.

* روان پزشکان اطفال یا متخصصان روان پزشک راهنمایی بگیرند و در کلاس های مربوطه که اغلب توسط انجمن های اوتیسم برگزار می‌شود شرکت کنند تا مهارتشان در برخورد با این کودکان افزایش یابد.

* همچنین والدین باید کتاب هایی پیرامون این مساله بخوانند. از سوی دیگر والدین باید واقعیت را بپذیرند که دارای چنین فرزندی هستند و به جامعه بقبولانند که این مساله نشانه ضعف و گذاشتن انگ و برچسب گذاری بر این کودکان نیست.

* سعی کنید با آنها درباره چیزهایی که به آن علاقه دارند صحبت کنید. اکثرا شروع گفتگو دشوار است، اگر درباره چیزی باشد که آن ها به آن اصلا اهمیتی نمی دهند. این حالت معمولا کاملا آشکار است به خاطر اینکه آن ها خیلی کم مشارکت می کنند یا اصلا مشارکت نمی کنند.

* آماده باشید که به صحبت آنها درباره موضوعات خاص شان گوش دهید. آنها ممکن است بدون اینکه به آنها بگویید متوجه نشوند که شما علاقه ای ندارید.

کودکان اوتیسم

کودکان اوتیسم

* ببینید آیا علایق خاص مشترک دارید. بسیاری افراد اتیستیک عادت دارند که دیگران نسبت به احساسات آنها بی علاقه باشند. بنابراین اگر شما احساسات مشترکی داشته باشید و درباره آن با آنها صحبت کنید، می تواند واقعا احساس جادویی داشته باشد.

 * این کودکان باید به تدریج وارد بازی شوند و با گروه همسالان خودشان ارتباط برقرار کنند. این کودکان از تغییر می ترسند. والدین باید ترس از تغییر در کودک شان را کم کنند و این کودکان را آهسته و به تدریج با تغییرهای محیط اجتماعی آشنا و وقت بیشتری را نسبت به این کودکان صرف کنند.

استفاده از استراتژی ها برای کمک به ارتباط برقرار کردن

۱) در نظر داشته باشید که همه ی کودکان لایق و شایسته هستند.کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند یاد بگیرند.آنها فقط یه یک راه مناسب برای دریافت اطلاعات نیاز دارند. یاد بگیرید که قبول کنید کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است همیشه تفاوت هایی داشته باشند و نباید همانند همکلاسی های سالمشان ارزش گذاری شوند. این کودکان باید متناسب با رشد و یادگیری زمان بر خودشان ارزش گذاری شوند.

۲) از دادن دستورات شفاهی طولانی یا سخنرانی خودداری کنید. این ها می توانند گیج کننده باشند چون این کودکان معمولا برای تحلیل کردن دنباله ها مشکل دارند؛ مخصوصا اگر شفاهی باشد. اگر کودک می تواند بخواند، دستورالعمل هارا بنویسید. اگر کودک هنوز درحال یادگیری است ، دستورالعمل های همراه با تصویر می تواند کمک کند. دستورات را در قدم های کوتاه بگویید.

۳) از زیرنویس در تلویزیون استفاده کنید. این می تواند هم به کسانی که می توانند بخوانند و هم کسانی که نمی توانند کمک کند. کودکانی که هنوز نمیتوانند بخوانند، بین کلمات نوشته شده و کلمات بیان شده ارتباط برقرار می کنند. به علاوه کودکان مبتلا به اوتیسم گاهی اوقات برای تحلیل کملمات بیان شده مشکل دارند. مخصوصا آنهایی که در تلویزیون بیان می شود. و کودکانی که می توانند بخوانند ، می توانند از این مزیت که کلمات را همزمان با شنیدن ببینند بهره مند شوند.

تامین امنیت کودک اوتیستیک

پدر و مادر موارد زیر را در راه درمان کودک اوتیستی باید رعایت کنند:

هماهنگ باشند.

از برنامه درمانی پیروی کنند.

به رفتار های خوب پاداش دهند.

منزل را به محیطی امن تبدیل کنند.

استفاده از راه های ارتباطی غیر کلامی

بدنبال نشانه های غیر کلامی بگردید.

نیاز پنهان شده در پشت بد خلقی ها را بشناسید.

زمانی را به تفریح و بازی اختصاص دهید.

به حساسیت های حسی کودک توجه نمایید.

ارتباط برقرار کردن با کودک مبتلا به اُتیسم سخت است. اما برای نزدیک شدن به کودک نیاز به صحبت کردن نیست. می توانید با نگاه کردن با او ارتباط برقرار کنید. نحوه لمس کردن کودک، تن صدای شما و زبان بدن تان با او ارتباط برقرار می نماید.

معرفی تعدادی از بازی های موثر برای کودکان اوتیسم

√ پرتاب توپ به هوا

√ گذاشتن توپ بین دو پا و پریدن

√ پریدن از روی کمر دیگران

√ عمو زنجیرباف و آسیاب بچرخ

√ جمع کردن توپ با آهنگ و متوقف کردن هنگام قطع صدا

√ چرخیدن دور صندلی همراه با موسیقی و نشستن به محض قطع صدا

√ به صورت دایره بایستند و توپ را برای هم شوت کنند

√ قایم موشک

برای اجرای این بازی ابتدا بچه ها باید قایم شدن در جاهای مختلف را یاد بگیرند وقتی پنهان شدن را یاد گرفتند در مرحله بعد پیدا کردن و به دنبال هم گشتن را یاد می گیرند.

برنامه های آموزشی مناسب کودکان اوتیسم

جهت تقویت توجه، تمرکز و هماهنگی چشم و دست کودکان اوتیسم، می توانید برنامه های آموزشی زیر را برای آنها فراهم کنید.

 تقلید ساخت با قطعات بریکس
هدف: هماهنگی چشم و دست ، تقویت توجه و تمرکز.

بولینگ
هدف: هماهنگی چشم و دست

دکمه بستن
هدف: تقویت مهارتهای حرکتی ظریف، آموزش مهارت خودیاری .

ماز
هدف: تقویت هماهنگی چشم و دست، تقویت عضلات دست

تاثیر رژیم غذایی بر کودکان اوتیسم

 بعضی متخصصان معتقدند تغییرات رژیم غذایی که باعث آلرژی غذایی می‌شوند، می‌تواند علائم اوتیسم را افزایش دهد. کمبود بعضی ویتامین‌ها یا مواد معدنی خاص ممکن است برخی از علائم اوتیسم را به همراه داشته باشد. حتما قبل از هر تغییری در رژیم غذایی کودکبا پزشک مشورت کنید.

هشدار برای رفتار با کودکان اوتیسم

 اگر متوجه شدید که با حرف زدن شما آنها مضطرب تر می شوند یا استرس بیشتری پیدا می کنند، به آنها فضایی بدهید و بعدا برگردید.

رفتارهای غیر معمولی که آنها ممکن است داشته باشند مثل حالات دست، تماس چشم و غیره را مورد انتقاد قرار ندهید. اگر شما این کار را بکنید، نه تنها به احساسات فرد آسیب می زند، بلکه احتمالا شانس داشتن هر نوع رابطه با آنها را از بین می برد. اگر شما وانمود کنید که چیز غیر معمولی در رفتار آنها وجود ندارد، آنها به شما اطمینان می کنند و احساس راحتی می کنند.

توصیه هایی برای والدین کودکان اوتیسم

* پیوستن به یک گروه پشتیبان یا جلسات مشاوره برای خانواده‌های کودکان اوتیستیک را مورد نظر قرار دهید. درمیان گذاشتن تجربیاتتان با دیگران می‌تواند کمک بزرگی باشد.

* تمرینات تنفسی و آرامش عضلانی را انجام دهید.

* تجربیات و احساسات روزانه‌تان را یادداشت کنید. روی کاغذ آوردن افکارتان ممکن است به کاهش استرس در شما کمک کند.

در این بین نقش پدر مهمتر است یا مادر؟

تحقیقات نشان داده است پدر نسبت به مادر نقش مهمتری در امر آموزش این کودکان دارد. علت این امر هنوز مشخص نیست اما مطالعه ها نشان داده که مهارت کودکان اوتیسمی که پدرشان در آموزش شان نقش داشته اند بیشتر از کودکانی است که توسط مادران شان آموزش دیده اند. مادر بیشتر در نقش عاطفه این کودکان دخالت دارد.

نکته آخر:

برنامه‌ای برای استراحت خود داشته باشید. بسیاری از والدین کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم پس از مدتی دست و پنجه نرم کردن با این شرایط دچار خستگی، افسردگی و ناامیدی می‌شوند. برنامه‌هایی مانند داشتن یک پیک نیک خانوادگی و یا مسافرت کوتاه با دوستان و دیگر قرار ملاقات های دوستانه می‌تواند در تجدید قوای شما بسیار موثر باشد. صبور باشید.

منبع : hidoctor

دسته بندی:سلامت , سلامت کودکان
  • تعداد بازدید : 120
  • زمان انتشار : ۰۲ مرداد ۱۳۹۶
persianteb


*