نحوه استفاده از ادویه های مختلف در آشپزی

مجموعه: آشپزی, دستور پخت تعداد بازدید: 174
نحوه استفاده از ادویه های مختلف در آشپزی

نحوه استفاده از ادویه های مختلف در آشپزی

پرشین طب – دستور پخت | به گزارش پرشین طب؛ نحوه استفاده از ادویه های مختلف در آشپزی قصد داریم در این نوشته در مورد نحوه استفاده از ادویه های مختلف در آشپزی صحبت کنیم. شما می توانید ادویه های مختلف را طبق گفته های زیر در آشپزی و مواد غذایی خود استفاده کنید. با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از ادویه های مختلف در آشپزی

سیر
اگر شما به دنبال انرژی و اشتیاق بیشتر هستید، از پودر سیر یا سیر تازه کمک بگیرید. عطر و طعم خوب این ماده با بسیاری از غذاها سازگار است، بدون اینکه کالری و یا سدیم بدن را بالا ببرد. به دنبال یک سس عالی با طعم سیر هستید؟ انواع آن را می‌توانید در اینترنت سرچ کنید.

فلفل (فلفل قرمز خیلی تند)
برای اضافه کردن یک طعم تند به وعده غذایی خود (و بهبود وضعیت متابولیسم تان)، کمی‌از فلفل را امتحان کنید. طعم فلفل می‌تواند  به میان وعده‌هایی مانند پاپ کورن طعمی‌ بی‌نظیر ببخشد و حتی آن را از نمک بی‌نیاز کند. فلفل‌ها نسبتا تند هستند، بنابراین نیاز نیست بیش از حد از آنها استفاده کنید. با استفاده از این ادویه خوش طعم به انواع غذاهای خود جان ببخشید.

نحوه استفاده از ادویه های مختلف

نحوه استفاده از ادویه های مختلف در آشپزی

ادویه مخلوط
اگر دائم به دنبال ادویه‌جات فصلی هستید تا نیاز خود را رفع کنید، سعی کنید ادویه مخلوط را به یک کاسه ماست بدون چربی اضافه کنید. این کار شما را به یکی از مشتریان دائمی ‌این ادویه تبدیل می‌کند. یا مثلا، با پاشیدن فقط  کمی‌از آن به همراه اندکی شکر قهوه‌ای یا عسل، می‌توانید یک عطر و طعم خوش و بدون کالری را به انواع سس و غذاهای خود اضافه کنید.

دارچین
اگر به دنبال غذا‌های راحت فصل هستید، می‌توانید از دارچین کمک بگیرید. افزودن این ادویه خوش طعم، معطر، گرم و تند به بلغور جو دوسر و برش‌های سیب، بی آنکه کالری اضافی داشته باشد، به آنها عطر و مزه‌ای بی‌نظیر می‌بخشد. این ادویه حتی با غذاهای خوش طعمی ‌مانند گوشت و برنج نیز هماهنگی دارد. برای نمونه می‌توانید پلو دارچین و یا سوپ جو با طعم دارچین را امتحان کنید.

نعناع
نعناع گیاهی خوشمزه و فوق‌العاده است که در یک لحظه به وعده غذایی شما طراوت می‌بخشد (چه به شکل تازه و چه خشک شده). یکی از محاسن این سبزی این است که به خاطر طعم و مزه بی نظیرش تقریبا با بسیاری از سالادها، سس‌ها و غذاها همخوانی دارد.برای دست یافتن به انواع دستورالعمل برای استفاده از این سبزی بی‌نظیر می‌توانید از اینترنت کمک بگیرید.

منبع : seemorgh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نحوه استفاده از ادویه های مختلف در آشپزی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار