نتایج و آثار درمانی حجامت را بدانید!

مجموعه: اختصاصی سایت, پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 605
نتایج و آثار درمانی حجامت را بدانید!

نتایج و آثار درمانی حجامت را بدانید!

معمولا در کشور ما ایران حجامت به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود. پزشک مربوطه پس از معاینه کامل بیمار در صورتی که حجامت را برای وی تجویز کند برای اینکه کار حجامت را بتواند انجام دهد ابتدا باید آن محل را به طور کامل ضدعفونی کند. حجامت نسبت به داروهای شیمیایی و روش های جراحی، مزیت هایی چون نداشتن عوارض جانبی، کم هزینه بودن، قابل استفاده بودن برای تمامی سنین، از بین بردن ریشه ای درد و مرض و نداشتن عوارض تخریبی در بدن را داراست.

نتایج و آثار درمانی حجامت عبارتند از :

تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن، تنظیم ترشحات غدد هورمونی بدن، تنظیم دستگاه اعصاب خودکار، سم زدایی بدن، کاهش کلسترول و چربی خون، کاهش قند خون، افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها و عضلات، افزایش ظرفیت ریه، کاهش غلظت خون، پیشگیری از تشکیل لخته خون در عروق، کاهش التهاب بافت ها و سلول ها، افزایش جذب مواد لازم و افزایش دفع سموم بدن از طریق کلیه ها و روده ها و افزایش آستانه تحمل درد به وسیله افزایش ترشح مخدرهای طبیعی بدن.

تقریبا بنا بر نتایج مطالعات و تحقیقات که در کشورهای مختلف انجام گرفته است، حجامت تمام بیماری های جسمی و روحی را به طور نسبی و در اغلب موارد به طور کامل درمان می کند و در مواردی مکمل سایر درمان هاست که از جمله این بیماری ها می توان به این موارد اشاره کرد : سردرد های عصبی و میگرن، فشار خون و رفع غلظت خون، رفع چربی خون، رفع قند و اوره خون، افزایش قدرت ایمنی بدن، رفع خواب رفتگی دست و پا، رفع آلرژی و حساسیت ها، ناراحتی های مربوط به عادت ماهانه بانوان، افسردگی و کسالت بدن، اختلالات خواب، دیسک کمر و کمر درد، کهیر و اگزیما، بیماری های دهان و تب خال، ترک سیگار و ترک اعتیاد و تقویت بینایی چشم.

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “نتایج و آثار درمانی حجامت را بدانید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار