نتایج جدید پژوهشگران درباره پیش دیابت

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 335
نتایج جدید پژوهشگران درباره پیش دیابت

نتایج جدید پژوهشگران درباره پیش دیابت

در روزگاری به سر می بریم که علم همچنان با سرعت سرسام آوری در حال پیشرفت است . در هر تحقیقاتی که دانشمندان جهان آن را پایه ریزی میکنند به نتایج دقیق تری در خصوص مسائل مختلف روز پزشکی دست می یابند. یکی از موضوعاتی که در صدر تحقیقات پژوهشگران بوده است ، انواع بیماری هایی بوده است که به دیابت مربوط می شده است. دیابت نوع ۲ یکی از مسائل مهم تمامی پزشکان است و راه های پیشگیری آن به صورت مداوم به افراد توصیه شده است . مطلب زیر یکی از تازه ترین نتایج دانشمندان می باشد .

یک تحقیق تازه از پژوهشهای انجام شده در مورد مداخلات سبک زندگی است. اجرای مداخلات سبک زندگی قادر است از پیش دیابت به دیابت نوع ۲ بطور باور نکردنی جلوگیری کند.

به علاوه فرقهای زیادی میان آقایان و خانمها از نظر تاثیر گذاری این شیوه وجود ندارد. پیش دیابت یا Prediabetes یک کلمه جامعی است که به بالا رفتن اندازه قند خون از حد طبیعی اما نه به میزان دیابت نوع ۲ اشاره  دارد. سرشماری انجام شده نشان داده است که فقط در بریتانیا ۷ میلیون نفر به پیش دیابت مبتلا هستند.

پژوهشهای نوین اجرا شده در دانشکده طب Vienna اثبات کرد هم معالجه از راه مداخلات سبک زندگی و هم معالجات دارویی شامل اثرات یکسانی بر هر دو جنس می باشد: ممکن است ابتلا به دیابت نوع ۲ در آقایان و خانمهایی که به پیش دیابت دچار بودند و با شیوه های مداخله ای سبک زندگی درمان می شدند بعد از یکسال ۴۰ درصد کمتر از دسته ای که کنترل شدند بعد از ۳ سال به ۳۷ درصد کاهش یافت. این اشخاص همچنین توانستند میزان بیشتری لاغر شوند و اندازه قند خون  آنها پایین آمد.

دکتر Glechner و دکتر Harreiter کسانی که این تحقیقات را نوشتند بر پایه دانسته های کنونی این پژوهش نخستین بازنگری سیستماتیکی است که به بررسی اختلافات خاص تأثیر مداخلات پیشگیرانه سبک زندگی بر اشخاص مبتلا به پیش دیابت درهر دو جنس پرداخته است.

بطور کلی بر پایه مشاهدات و ارزیابی های بدست آمده از ۵ هزار مرد و ۷۴۰۰ زن، هیچ فرق خاص در ارتباط با جنسیت در موثر بودن درمان در طی ۱ تا ۶ سال از مداخلات فعال دیده نشد. در هر دو جنس ، سبک زندگی و تداخل دارویی شامل تأثیرات مفید پیشگیرانه بر شیوع دیابت نوع ۲ و چاقی بودند. این کشفیات اثر بسیار عالی بر گفتگوهای پیرامون پیش دیابت خواهد گذاشت. انتقاد کنندگان بر این باورند: معالجه اشخاصی که هنوز به دیابت دچار نشده اند پرهزینه است و فایده ندارد ولی این تحقیق اثبات کرد معالجه پیش دیابت در واقع احتمال مبتلا شدن این اشخاص به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نتایج جدید پژوهشگران درباره پیش دیابت”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار