ناگفته هایی از بیماری ام اس که باید بدانید!

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 14
  • ورودی گوگل : 24
  • تعداد کل مطالب : 4599
  • بازدید امروز : 6543
  • بازدید دیروز : 12226
  • بازدید این هفته : 18769
  • بازدید این ماه : 232677
  • بازدید کل : 6514967
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

بیماری ام اس

ناگفته هایی از بیماری ام اس که باید بدانید!

از بیماری هایی که در این چند ساله اخیر شدت یافته است بیماری ام اس نام دارد. این بیماری، درمان قطعی ندارد و فقط می توان با یکسری کارها روند پیشرفت آن را کند کرد. ما در این پست تصمیم گرفته ایم در خصوص این بیماری توضیحات بیشتری دهیم. اینکه بیماری ام اس چرا شکل می گیرد، یا داروهای آن به چه صورت است و اینکه باید در طول زندگی چه برخوردی با این بیماری داشت را مورد بررسی قرار می دهیم.

ام اس چیست؟

بيماري ام اس يك بيماري دائمي بوده كه به علت صدمه به سيستم عصبي در نخاع و مغز و هم چنين صدمه به عَصب بينايي موجب إيجاد بيماري در افراد مي گردد.

اسكرويز در واقع به معني خراش يا جاي ناشئ مانده از زخم ( اسكار) مي باشد. افراد مبتلا به بيماري ” ام اس” در واقع از وجود اين خراشها در سيستم عصبي رنج مي برند و بسته به ان كه اين اسكار در كدام بخش وجود داشته باشد مي تواند سبب بروز مشكلات گوناگوني شود . اين مشكلات مي توانند شامل اختلالات در حركت عضلات بدن ، از دست دادن تعادل و بلانس، اختلال در ديد و صحبت كردن شون

ام اس مي تواند سبب إيجاد ناتواني و بي حسي در اندامهاي مختلف بدن شود:

احساس ناتواني در دَستها و پاها

از دست دادن تعادل در هنگام ايستادن

گرفتگي دردناك عضلاتی

إيجاد اختلال در راه رفتن

إيجاد اختلال در ديد

عدم توانايى در صحبت كردن به طور سليس

اختلال در عمل بلع

“ام اس” و مشكلات بینایی:

بيش از نيمي از افراد مبتلا به بيماري ام اس در دوره اي از بيماري دچار اختلال در ديد مي شوند.اختلال در ديد به علت وجود اسكار در عصب بينايي پديد مي ايد و موجب بروز مشكلاتي در ديد بيمار مي گردد، عدم توانايي در تشخيص رنگها، تاري ديد،درد چشم، نابينايي معمولا در يك طرف.

اما خوشبختانه معمولا اين مشكلات موقتي بوده و پس از چند هفته علايم بهبودي با مصرف داروهاي مناسب شروع مي گردند.

مشكلات چشمي مي تواند يكي از اولين عوامل در تشخيص بيماري ام اس بشمار ايد.

از دیگر عوارض بيماری ام اس:

ام اس مي تواند سبب إيجاد لكنت در فرد شده و انجام مكالمات روزمره را به كاري سخت و طاقت فرسا براي شخص مبتلا تبديل نمايد.اين بيماري هم چنين مي تواند بر توانايى فرد هنگام حل مسئله تأثير گذاشته و نياز بيشتري به وقت داشته باشد، فراموشي و عدم توانايي در تمركز كردن، عدم توانايي در كنترل إدرار،ضعف و احساس خستگي مفرط حتي پس از يك خواب خوب شبانه از ديگر عوارض اين بيماري بشمار مي روند.

ام اس چگونه عمل می كند:

در افراد مبتلا به بيماري ام اس سيستم دفاعي فرد شروع مي كند به حمله كردن به بافتهاي أطراف سلولهاي عصبي نخاع ، مغز و چشم

با اسيب ديدن اين عصبها پيامهاي عصبي قادر به فرستادن پيام به ساير اندامهاي بدن نبوده و در اين مرحله است كه علايم بيماري ظاهر مي گردند.

چه افرادی در معرض ابتلا به بیماری ام اس هستند؟

متاسفانه زنان دو برابر مردان در معرض خطر هستند . اين بيماري در تمام افراد مي تواند ظاهر شود اما شيوع ان در سن ٢٠-٥٠ سال مي باشد.

چگونگی تشخیص بیماری ام اس:

تست هاي راديولوژي، شرح حال بيمار و انجام ازمايشات عصبي از مهمترين عوامل تشخيصي به شمار مي روند.بالغ بر ٩٠ درصد افراد مبتلا به بيماري ام اي در جواب ازمايش ” ام ار اي” انها اسكار ديده مي شود.در گاهي أوقات ازمايش مايع نخاعي بيمار ضروري مي باشد.انجام ازمايش براي عدم وجود بيماريهايي چون بيماري لايم ، ايذر، عفونت ها و ديگر بيماري هاي اتوايميون ضروري مي باشد.

داروها در بیماری ام اس:

تا كنون هيچ دارويي براي درمان اين بيماري واردبازار نشده است. اما داروهاي موجود در بازار قادر به كنترل علايم اين بيماري بوده و از تعداد حملات مي كاهند. اين داروها موجب مي شود كه صدمات كمتري به سلولهاي عصبي وارد شده و در نتيجه سرعت إيجاد عوارض و ناتواني هاي بعدي را كأهش یابند. وقتي بيماري شروع به فعاليت مي كند معمولا پزشكان سعي مي كنند كه با استفاده از داروهايي مانند كورتون در دوز بالا بيماري را تحت كنترل قرار دهند تا از بروز ناتواني هاي بعدي جلو گيري نمايند.

هم چنين داروهايي براي كنترل إدرار، درد عضلاني بيمار و درد عمومي بيمار وجود دارد كه بنا به صلاح ديد پزشك تجويز مي گردند.

زندگی با بیماری ام اس :

بسياري از بيماران مبتلا قادر به راه رفتن و انجام كإرهاي شخصي خود مي باشند. در مواقع عود بيماري استفاده از عصا ، واكر، ويلچر مي تواند راه حل مناسبي به نظر ايد.

افراد مبتلا به بيماري ام اس معمولا داراي عمر طبيعي بوده و مي توانند تحت نظر پزشك باردار شده و تشكيل زندگي مشترك دهند ، كار كرده و از مواهب يك زندگي لذت ببرند.

منبع : hidoctor.ir

  • تعداد بازدید : 1,249
  • زمان انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۳
persianteb


*