نان ادویه دار کدو حلوایی و گردو

مجموعه: آشپزی, اختصاصی سایت, دستور پخت تعداد بازدید: 354
نان ادویه دار کدو حلوایی و گردو

نان ادویه دار کدو حلوایی و گردو

۱/ فر را با حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد از پیش گرم کنید . قالب ها را چرب کنید و کناری قرار دهید .

۲/ به آرامی آرد را در پیمانه های اندازه گیری بریزید . روی سطح آن را با کارد صاف کنید . آرد را با بیکینگ پودر ، جوش شیرین و نمک در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید . ( ادویه ها ( پودر پاپریکا ، پودر جوز ، دارچین ، نمک و پودر میخک ) را هم افزوده و خوب با یکدیگر مخلوط کنید .

۳/ در وسط مواد خشک یک سوراخ بزرگ ایجاد کنید . در کاسه ای دیگر شکر را با شیر و روغن مخلوط کنید . تخم مرغ ها را هم در این مواد بشکنید و پس از افزودن وانیل ، آنها را خوب با یکدیگر مخلوط کنید تا مخلوطی یکنواخت حاصل شود .

۴/ حالا مخلوط مایع ( شکر ، شیر ، تخم مرغ ) را به مخلوط آرد اضافه کنید . اما اینبار به اندازه آن را هم بزنید که مواد با هم مخلوط شوند و آرد گوله نمانَد .

۵/ خمیر را قالب هاییکه از قبل اماده کرده بودید ، بریزید . سطح آن را صاف کنید . و روی آنها گردوی خرد شده بریزید .

۶/ قالب ها را به مدت ۶۰ – ۴۰ دقیقه در فر قرار دهید تا نان پخته شود . زمانی پخت کامل است که اگر خلال دندانی را در وسط نان فرو بردیدو خارج کردید ، خلال دندان تمیز خارج شود ، زمان پخت می تواند متفاوت باشد .

۷/ وقتی از پخت کامل نان مطمئن شدید ، قالب ها را از فر بیرون بیاورید و به مدت ۱۰ دقیقه روی شبکه سیمی قرار دهید تا خنک شوند . سپس نان ها را از قالب خاج کنید و صبر کنید تا خنک شوند . هنگام سرو کردن ، نان ها را به دلخواه برش بزنید .

مواد لازم :

۱/۲ و ۳ پیمانه آرد – ۲ ق چ بیکینگ پودر – ۱ ق چ پودر پاپریکا – ۱ ق چ پودر دارچین – ۱ ق چ پودر جوزهندی – ۳/۴ قج نمک – ۱/۲ ق چ جوش شیرین – ۱/۲ ق چ پودر میخک – ۱/۳ و ۱ پیمانه شکر قهوه ای – ۳/۴ پیمانه شیر بدون چربی – ۱/۳ پیمانه روغن گیاهی – ۲ ق چ عصاره وانیل – ۲ عدد تخم مرغ بزرگ – ۱ عدد کدو حلوایی ( ۴۲۵ گرم ) – ۱/۳ پیمانه پردو خرد شده .

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نان ادویه دار کدو حلوایی و گردو”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار