می خواهید خنگ نشوید ، قند نخورید !

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 307
می خواهید خنگ نشوید ، قند نخورید !

می خواهید خنگ نشوید ، قند نخورید !

چیزی که غیرقابل انکار است این است که به سرعت به افراد چاق در جهان اضافه می شود ، و این امر به یک پدیده فراگیر تبدیل شده است . استفاده از انواع و اقسام خوراکی هایی که دارای قند هستند و شیرینی ها از عوامل مهم پدیه چاقی می باشد . این موارد نه تنها موجب افزایش چاقی می شود بلکه سبب بروز بیماری هایی همچون دیابت هم می شود . در این پست می خواهیم به مواردی بپردازیم که مسبب اصلی آن قند ها و شیرینجات هستند .

در گزارشی به چهار دلیل اصلی کنار گذاشتن قند از رژیم غذایی اشاره شده است:

قند زیاد انسان را خنگ می‌کند
غذاهایی که قند آن‌ها بالاست موجب ترشح هورمون‌هایی خاص می‌شود، این هورمون‌ها پیام گرسنگی به مغز ارسال می‌کنند. درواقع این پیام‌ها به‌نوعی مغز را فریب می‌دهند و شما را به فردی پرخور بدل می‌کنند.

قند موجب پیری زودرس می‌شود
قندها هنگامی‌که وارد خون می‌شوند به رادیکال‌های اکسیدکننده آزادی تبدیل می‌شوند که این رادیکال‌ها به سلول‌ها آسیب می‌رسانند و روند از بین رفتن آن‌ها را تسریع می‌کنند. درواقع فرد سریع‌تر ازآنچه باید پیر می‌شود، هم‌چنین این فرآیند شیمیایی احتمال بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد.

قند موجب تیره شدن بافت‌های بدن می‌شود
بدن انسان هم مانند آهن دچار زنگ‌زدگی می‌شود، اما این زنگ‌زدگی در بافت‌های او اتفاق می‌افتد. زنگ‌زدگی یعنی قهوه‌ای شدن بافت و نسوج بدن که در اثر فرآیند شیمیایی به نام میلارد رخ می‌دهد. مصرف بیش از اندازه قند به معنای سرعت بخشیدن به چنین فرآیندی است.

قند زیاد کبد شما را چرب می‌کند
اگر شما حجم زیادی از شکر را در طول روز دریافت کنید، کبد شما بخشی از آن قند را به چربی تبدیل می‌کند. تجمع چربی‌ها در کبد منجر به بروز بیماری‌های مزمنی در این عضو حیاتی بدن می‌شود.

منبع : salamaneh

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “می خواهید خنگ نشوید ، قند نخورید !”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار