میوه ازگیل + خواص درمانی ازگیل

مجموعه: طب سنتی, مقالات, میوه ها و سبزیجات تعداد بازدید: 1615
میوه ازگیل + خواص درمانی ازگیل

میوه ازگیل + خواص درمانی ازگیل

ازگیل میوه ای است که در زمستان روئیده می شود و مملو از ویتامینها B و C بوده و همچنین داری قند،سلولز،تانن و اسیدیک می باشد. در ازگیل مقدار قابل توجهی هیدرات دوکربن وجود دارد.

خواص درمان ازگیل (کونوس)

گلو دردهای مزمن،سالک و زخمهای پوستی و اسهال خونی،برفک دهان و آنژینهای چرکی،تنظیم دوره قاعدگی،دردکمر،سنگ کلیه، با مصرف ازگیل قابل درمان است

_درمان و رفع گلو دردهای مزمن با برگ ازگیل

پنجاه گرم برگ تازه ازگیل را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را اجاق یا آتش بگذارید به جوش بیاید بعد از به جوش آمدن ۲۰ دقیقه در همان دما بجوشد سپس از روی اجاق بردارید و ۱۵ دقیقه بحال خودش بگذارید تا دم بکشد بعد آن را از صافی بگذارنید و مدت طولانی و چندین بار در روز این جوشانده را غرغره کنید.

آبسه دهان و گلو با غرغره جوشانده برگ ازگیل خیلی زود میرسد و سر باز میکند زیرا جوشانده برگ ازگیل ضد احتقان خون و میکرب کش است.

مقاله در باره ازگیل

_درمان و برطرف کردن سالک و زخمهای پوستی با ازگیل

جوشانده برگ ازگیل که نیمه گرم یا خنک باشد به صورت حمام و یا محلول مالیدنی روی پوست باعث درمان سریع سالک میشود.

جوشانده ازگیل علاوه بر معالجه سالک،مقوی برای پوستهای علیل و ظریف است.

برای تهیه جوشانده برگ ازگیل باید پنجاه گرم برگ ازگیل تازه یا خشک شده را در یک لیتر آب ۲۰ دقیقه بجوشد و ۱۵ دقیقه دم کنید سپس از صافی عبور دهید و میل شود.

_درمان و معالجه اسهال خونی با شربت ازگیل

برای درمان اسهال خونی با ازگیل ،باید یک کیلو ازگیل را در ۵۰۰گرم و یک لیتر آب در ظرفی بریزید و آن ظرف را مدت ۴۵ دقیقه روی اجاق گاز بگزارید تا بجوشد بعد آنرا در چهار شیشه بریزید و در آنرا محکم ببندید و هر روز صبح ناشتا محتوی یکی از آن شیشه ها را بخورید وتا ظهر هیچ غذای دیگری نخورید.

_درمان و رفع برفک دهان و آنژین های چرکی با ازگیل

برگ درخت ازگیل دارای مقدار زیادی تانن میباشد و به همین خاصیت قبض کننده دارد و بعوان دوای غرغره برای معالجه برفک،آنژین و تحریکات گلو مصرف می شود.

فواید میوه ازگیل

_درمان و معالجه تنظیم دوره قاعدگی در خانمها با ازگیل

خانمهایی که دچار اختلال قاعدگی هستند اگر شیر ازگیل را سه روز قبل از پریود و در دوره قاعدگی بخورند قاعده آنها را منظم خواهد شد.

_درمان رفع اسهال کودکان و بزرگسالان با ازگیل

یک کیلو گرم ازگیل کاملا رسیده را در نیم لیطر آب به با هشتصد گرم شکر چهل پنج دقیقه بجوشانید و آن را به چهار قسمت تقسیم کنید و هر قسمت آن را محکم بسته شود بریزید،وقتی دچار اسهال شدید صبح یکی از آن شیشه ها را باز کنید و محتوی آنرا بتدریج مصرف نمائید.

_درمان و برطرف کردن درد کمر و سنگ کلیه با ازگیل

برای معلجه درد کمر هر روز صبح یک لیوان آب را که هسته ازگیل در آن خیسانده شده است بنوشید.برای تهیه آن یک مشت ازکیل را بکوبید ودر یک لیتر آب مدت بیست و چهار ساعت خیس کنید.

این شربت ادراد آور است و همچنین در مورد نقرس و سنگ کلیه و مثانه مصرف آن توصیه میشود.

_درمان و معالجه خرد کردن سنگ کلیه با ازگیل

برای آب کردن سنگ کلیه باید هسته های ازگیل را بکوبید تا بشکل گرد در آید.بعد ریشه جعفری را در آب بپزید و هر روز یک لیوان از این جوشانده را با یک قاشق قوه خوری از گرد هسته ازگیل مصرف نمائید.

پس از چندی سنگ های کلیهی شما خرد شده و دفع میگردد.

_درمان برطرف کردن اسهال با میوه ازگیل

هر روز ناشتا ۲۵۰ گرم ازگیل کاملا رسیده را پوست کنید و بخورید.

فواید درمانی ازگیل

میوه ازگیل + خواص درمانی ازگیل

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “میوه ازگیل + خواص درمانی ازگیل”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار