میخچه پا را در خانه درمان کنید

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 676
میخچه پا را در خانه درمان کنید

میخچه پا را در خانه درمان کنید

میخچه برامدگی های کوچکی هستند که در بخشی از پوست بوسیله فشار زیاد، پدید می آیند. در حالی که ممکن است در اکثر موارد میخچه ها در پا دیده شود اما احتمال اینکه بر روی دیگر اعضای بدن هم بوجود آید وجود دارد. در این پست میخواهیم برخی از عوامل بوجود آورنده میخچه، همچنین راه های درمان خانگی آن را بیان کنیم.

علت های ایجاد میخچه :

• استفاده از کفش های تنگ که سبب می شود بارها و بارها به یک قسمت پا ساییدگی ایجاد شود.

• مدت زمان ایستادن زیاد با کفش های تنگ یا پاشنه بلند

• پیاده روی یا دو رفتن با کفش هایی که متناسب نیستن

• پابرهنه راه رفتن

• پوشیدن کفش بدون جوراب

درمان خانگی میخچه :

۱) سرکه سفید

مقداری از سرکه سفید را با آب مخلوط کنید. و هر شب به مقدار دلخواه به محل میخچه بمالید و با باند و چسب محل میخچه را ببندید و اجازه دهید در طول شب به همان صورت بماند. اگر صبح، محل میخچه پوسته پوسته شد، آن را با یک سنگ پا یا بوسیله روغن نارگیل یا زیتون نرم کنید. این درمان را هر شب تا زمانی که میخچه بیرون بیاید تکرار کنید.

۲) جوش شیرین

پاهای خود را در مخلوطی از آب گرم و سه قاشق جوش شیرین به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید و با سنگ پا مالش دهید.  روش دیگر اینکه میتوانید مخلوط جوش شیرین و آب لیمو را به میخچه بمالید. سپس آنها را با نوار زخم بندی ببندید و اجازه دهید به مدت یک شب به همان صورت بماند. در صبح، پای پوسته پوسته شده خود را با سنگ پا بشویید. این راه کار را تا مدتی که میخچه نرم شود ادامه دهید.

۳) لیمو

آب لیمو را به محل میخچه بمالید و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شود. در روز سه بار این عمل را تکرار کنید.

۴) سیر

سیر را به میخچه مالش دهید و سپس پانسمان کنید. روش دیگر آنکه سه حبه سیر را با نمک به میخچه بمالید و با یک باند آن را ببندید و بعد از سه روز باند را باز کنید . احتمالا بعد از باز کردن بانداژ، میخچه محو شده است.

۵) ویتامین E یا A

قبل از خوابیدن ویتامین A یا B را بر روی میخچه بمالید و یک جفت جوراب بپوشید تا از آن محافظت کند و اجازه دهید به مدت یک شب باقی بماند. شما میتوانید ویتامین ها را بصورت روغن خریداری و به محل میخچه ماساژ دهید و یا اینکه آن را بصورت کپسول خریداری کنید و محتویات درون آن را بر روی میخچه بریزید. هر شب این کار را تکرار کنید تا میخچه ناپدید شود.

۶) نفت و سیب کرچک سرکه

حوض کوچکی را با آب گرم و صابون آماده، و یک فنجان سرکه در آن بریزید و پای خود را حدود ۱۵ الی ۵۰ دقیقه در آن ماساژ دهید. سپس از سنگ پا برای نرم کردن و از بین بردن پینه استفاده کنید.

۷) پیاز و سرکه سفید

صبح هنگام، یک تکه پیاز را در یک کاسه شیشه ای بریزید و سرکه سفید را نیز به آن اضافه کنید. سپس کاسه را برای تمام روز در یک مکان گرم نگه دارید. و به هنگام خواب، پیاز را از کاسه درآورده و با آب به ماساژ میچخه بپردازید. سپس بوسیله یک باند آن را به آرامی ببندید. تکرار شبانه این کار میخچه را به کلی نرم می کند.

۸) نان و سیب سرکه

یک تکه نان بیات را در سرکه سیب خیس دهید. قبل از خواب بوسیله یک باند و چسب محتویات را به میخچه بانداژ کنید. میخچه با این روش نرم می شود.

۹) آسپرین و سیب سرکه

۵ یا ۶ قرص آسپرین را خرد کرده و مخلوط کنید. این مخلوط را با آب و سرکه سیب یکجا کنید تا زمانی که به شکل خمیر ضخیم درآید. حال به مدت ۱۵ دقیقه به محل میخچه بمالید. سپس با استفاده از سنگ پا اقدام به نرم و حذف کردن میخچه کنید.

۱۰) بوته میخک و لیمو

دو بوته میخک را با یک قاشق غذاخوری آب لیمو قرار دهید تا به مدت ۱۵ دقیه خیس بخورد. سپس آب لیمو را به محل میخچه بمالید و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شود و سپس دوباره آن را امتحان کنید. در روز چندین بار این کار را انجام دهید.

۱۱) نمک سولفات منیزیم

نمک سولفات منیزیم دارای خواص درمانی بسیاری از جمله نرم شدن میخچه است. یک بسته از نمک را خریداری کنید و پای خود را در مخلوطی از نمک و آب گرم قرار دهید و مالش دهید. و در آخر با استفاده از سنگ پا آن را نرم کنید.

منبع : healthmeup

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “میخچه پا را در خانه درمان کنید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار