موی چرب خود را به روغن جوجوبا بسپارید!

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 282
موی چرب خود را به روغن جوجوبا بسپارید!

موی چرب خود را به روغن جوجوبا بسپارید!

تاکنون در سایت پرشین طب در خصوص انواع و اقسام روغن صحبت کرده ایم . اگر از بحث های قبلی ما دیدن نکرده اید می توانید بخشی از آن را در اینجا ببنید ! همانطور که می دانید روغن های نارگیل و کرچک برای ما استفاده های زیادی بخصوص در مواردی همون زیبای پوست و مو دارند . اما در این پوست می خواهیم به یکی دیگر از روغن هایی که البته گران هم هست اشاره کنیم که فواید بسیار مطلوبی بر روی مو خواهد گذاشت . اگر موهای چرب دارید از روغن جوجوبا استفاده کنید تا خاصیت آن را مشاهده کنید . این روغن فواید ارزنده دیگری دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم .

۱ ) پاک کردن آرایشی

چند قطره از روغن جوجوبا در یک توپ پنبه ای زده  به آرامی آرایش را پاک کنید.

۲ ) تمیز کردن پوست سر

روغن جوجوبا  روغن بسیار خوبی  برای تمیز کردن پوست سر است. سبوم در پوست سر را پاک کرده  و خواص طبیعی ضد باکتریایی و ضد التهابی آن پوست سر را  تمیز میکند

۳ ) پس از دوش بعنوان مرطوب کننده بدن استفاده می شود

با چند قطره از روغن جوجوبا، پوست خود را بعد از دوش ماساژ دهید، دیگر پوستتان خشک نمی شود

۴ ) قبل از اصلاح

گاهی اوقات، کرم به تنهایی برای جلوگیری از سوختگی تیغ  کافی نیست. استفاده از روغن جوجوبا، قبل از تراشیدن، از پوست محافظت میکند.

۵ ) درمان کوتیکول ناخن

روغن جوجوبا براحتی جذب پوست می شود. اگر هر روز از این روغن استفاده کنید از ریش ریش شدن ناخن جلوگیری می شود

۶ ) درمان مو

با روغن جوجوبا گرم، پوست سر و مو  را ماساژ دهید. روغن به موهای شما نفوذ خواهد کرد، نرم و تغذیه شده ابریشمی و سالم می شود.

۷ ) مرطوب کننده صورت در شب

بسیاری از مردم از روغن جوجوبا به عنوان یک مرطوب کننده شب استفاده میکنند. شما می توانید آن را بر روی  صورت بزنید و یا چند قطره به مرطوب کننده  صورت اضافه کنید  تا صبح بماند تا به عمق پوست نفوذ کند تا صبح پوست نرم و هیدراته می شود.

۸ ) درمان آکنه

خواص ضد باکتری و ضد التهابی روغن جوجوبا  درمان عالی برای آکنه است. با قرمزی و با کتری پوست مقابله میکند.

۹ ) درمان موهای چرب

روغن جوجوبا همچنین موهای چرب را درمان میکند. روغن جوجوبا جزو  روغن های طبیعی  است پس از شامپو بزنید، می تواند به جلوگیری از تولید سبوم کمک کند

۱۰ ) مرهم لب

در باد سرد زمستان از لب خود با روغن جوجوبا محافظت کنید. چند قطره از آن را هر روز صبح به لبها بزنید تا در تمام طول روز از لبها مراقبت شود.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

2 دیدگاه برای “موی چرب خود را به روغن جوجوبا بسپارید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار