معجون های سرماخوردگی

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 415
معجون های سرماخوردگی

معجون های سرماخوردگی

تا الان بارها و بارها شنیده ایم که سرماخوردگی کار ویروس هاست و خوردن آنتی بیوتیک و خیلی از داروهای دیگر کمکی به بهبودش نمی کند. چیزی که باعث خوب شدن سرماخوردگی می شود و در وهله اول استراحت کردن است اما بعد از استراحت هر کس نظری دارد! در روش آیورودا خبری از قرص و آمپول نیست. همه راهکارها ساده هستند و کاربردی و هر کسی می تواند با کمترین هزینه در کنار دریافت داروهای مورد نیاز تجویز شده توسط پزشکش با او مشورت کند و از راهکارهای آیورودا برای زودتر خوب شدن استفاده کند.

یکی از روش های آیورودا یک نوشیدنی خوشمزه و قوی است که می تواند خیلی زود آثار ضعف و سرماخوردگی را از بدن بیرون کند. برای درست کردن این دم نوش خوش طعم کافی است موارد زیر را تهیه کنید:

حدود ۶ سانتی متر را از ریشه پوست کنده زنجبیل، یک عدد چوب دارچین ، یک فنجان آب، مقداری کمی هل تازه یا پودر شده

نحوه درست کردن این معجون اما کمی کتفاوت از سایر نوشیدنی هسات. یک تابه کاملا گود بردارید، زنجبیل ها را قطعه قطعه کنید و به همراه یک فنجان آبی که از قبل تهیه کرده بودید داخل تابه بریزید و بگذارید تا آب جوش بیاید. بعد از اینکه آب جوش آمد چوب دارچین را داخل آب قرار دهید و به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید بماند تا حسابی خیس بخورد. در نهایت هم کمی هل به این ترکیب اضافه کنید. اگر عصاره هل را در منزل تان دارید می توانید بعد از اینکه معجون را داخل فنجان ریختید چند قطره به آن اضافه و نوش جان کنید.

دستور دوم مربوط به سرماخوردگی هایی است که با گلو درد و سرفه همراه هستند. برای از بین بردن درد گلو و کاهش سرفه ها کافی است یک قاشق چای خوری عسل طبیعی را با نصف قاشق چای خوری پودر دارچین ترکیب کرده و سه بار در روز میل کنید. این ترکیب مثل یک پانسمان عمل می کند و حال تان را بهتر خواهد کرد.

دستور سوم آیورودایی مربوط به سرماخوردگی هایی می شود که خیلی شدید و اعصاب خرد کن هستند. برای مبارزه با این نوع از سرماخوردگی کافی است دو عدد لیموی تازه را در دو نیم فنجان آب جوشیده شده بریزید و سپس با عسل شیرینش کنید. این معجون خوش طعم را موقع خواب بنوشید و خیال تان راحت باشد که بسیار آرام تر خواهید شد و صبح وضعیت بالینی تان بهتر می شود.

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “معجون های سرماخوردگی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار